KnihOKO - Oko do světa knih

Web KnihOKO pro Váš přehled o knihách.  Zajímají vás knižní novinky? Máte rádi rozhovory s tvůrci knih? Přečtěte si recenze na nejnovější knížky i rozhovory s ilustrátory i spisovateli. 

Recenze knih pro dospělé

ALena Mullerová : Muž ve střídavé péči

07.04.2016 13:45

Pokud Vás zajímá jak může vypadat paralelní, dlouhodobý vztah, pak je tato knížka právě pro Vás. Ústředním tématem knihy Muž ve střídavé péči totiž je právě partnerský trojúhelník. Hlavní hrdina příběhu, Cyril, známý novinář si svůj život zkoplikoval tím, že si se svou milenkou neplánovaně pořídil dokonce i syna.

Yeonmi Parková: Abych přežila

02.02.2016 23:01

Zdá se, jakoby člověk četl příběh z temného středověku. Ale je to jen pár let, Severní Korea však trpí hladomorem a lidé neznají nic než strach, pokřivenou psychiku svou i svých blízkých a touhu živelně přežít. Těžko věřit tomu, že knihu psala dívka, která vyrostla ve Severní Koreji, často měla hlad a se svojí sestrou hledaly kořínky a jedly vážky. Která přestála útěk, pašeráky, zneužívání i prodej svého těla, a docela velkou oklikou přes Čínu a Mongolsko se dostala do Jižní Koreji, kde teprve našla se svou matkou azyl. S úžasem zírala na svět kolem sebe, který byl tak jiný než svět severokorejských

 

Julia Gruber: 36 smoothies pro duši

02.02.2016 22:52

Každý den si vytáhnout jedno smoothie! To je ale výzva! Sada 36 karet je jako každodenní inspirace. Schválně si zkuste vytáhnout jednu pro každý den! Mňam, dneska to bude mixovaná zmrzlina nebo božské kakaové smoothie? Nebo dobrota z planých rostlin? Je to napínavé dobrodružství, milé ozvláštnění dne, ve kterém víte, že maximálně prospějete svému tělu.

Veronica Monet: Vědomá prostitutka

02.02.2016 22:43

Víte o tom, že pokud budete chtít být sexuálně vzrušující, budete muset opustit myšlenku na nevinnost a cudnost. Muže prý přitahují ženy sexuálně uvolněné a divoké. Tolik prosím tajné informace z míst, které už tisíciletí fascinují a sexuálně muže přitahují. Ano, jsou tu mnohé věci, které ani v nejuvolněnějších sexuálních příručkách nenajdete. Z jednoduchého důvodu. Vědí to JEN profesionálky.

 

Pema Chödrön: Místa, která vás děsí

29.11.2015 14:29

Vždycky máte volbu, říká v předmluvě autorka Pema Chödrön, buď dopustíme, aby nás životní okolnosti zatvrdily, a my v sobě nechali narůstat vztek a strach, nebo jim dovolíme, aby nás obměkčily, a my se tak stali laskavějšími.

Záznamy: 11 - 15 ze 58
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky

Chcete být pravidelně informováni o tom, co je nového v knižním světě? Nechcete přijít o žádnou soutěž o knížku? Přihlaste se k odběru novinek:

Novinky

Reedice proslulých prostorových leporel pro děti Vojtěcha Kubašty v nakladatelství Albatros

14.10.2016 12:36
TZ Geniální ilustrátor a tvůrce prostorových knih pro děti Vojtěch Kubašta (1914 – 1992) vytvořil za svůj život více než dvě stě titulů. Pro komunisty byl však persona non grata a jeho knihy z velké části putovaly na pulty zahraničních obchodů. Největší úspěch měly jeho dětské prostorové knihy....

Harry Potter a prokleté dítě v prodeji již od půlnoci 24. září 2016

19.09.2016 15:02
Velký svátek pro všechny milovníky Harryho Pottera. Do České republiky míří jeho osmý příběh.

Sára

05.11.2015 13:38
Sára – kniha první se dočkala audiopodoby. Nikoliv však jen prostě mluvené, ale přímo DRAMATIZACE. Kniha tak ožívá do podoby, která rozjitří fantazii ještě víc, než i tak dokonalá knižní podoba.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Soutěže o knihy

Jarní soutěž o knížku Abeceda z měst

25.03.2015 14:22

Jaro je už tady, sluníčko svítí, meze se prohřívají, příroda začíná pučet.. Pojďte si s námi v tomto nádherném jarním počasí zahrát o jeden výtisk knihy Jana Laštovičky ABECEDA Z MĚST, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Albatros.

 

 

 

 

 

 

 

Soutěž o knihu pro děti Anton a Jonatán

26.02.2015 21:49

Zúčastněte se naší soutěže a nádherná knížka, jejímž autorem je Jostein Gaarder může být Vaše. Stačí nám napsat správné odpovědi na naše otázky a mít štěstí při losování.

 

Soutěž o 2 výtisky skvělého románu Kde se touláš, Bernadetto

15.09.2014 21:24

Ve spolupráci se společností Albatrosmedia.cz pro Vás připravilo KnihOko.cz soutěž o knihu Kde se touláš, Bernadetto. Stačí správně odpovědět na naše otázky, mít štěstí při losování a knížka může být Vaše. Tentokrát ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce. Každý dostane novotou vonící knížku  Kde se touláš, Bernadetto 

 

1 | 2 | 3 >>