KnihOKO - Oko do světa knih

Web KnihOKO pro Váš přehled o knihách.  Zajímají vás knižní novinky? Máte rádi rozhovory s tvůrci knih? Přečtěte si recenze na nejnovější knížky i rozhovory s ilustrátory i spisovateli. 

Recenze knih pro dospělé

Owen Marcus: Pochlap se! - recenze knihy

29.11.2015 14:19

Kniha o dospělosti, která vlastně nikdy nepřišla. Jak vlastně nazvat muže, který prochází životem a nedospěl? Nedostal tu možnost, ale neustále cítí ten obrovský tlak, že mu něco chybí, že něco potřeboval jako dítě, ale nedostal to… Neustále se pak snaží nevědomě brát ze svých přátel, ze svých partnerek, ze své práce a skončí vyčerpaný a nešťastný. Protože nikdo než rodiče, než iniciace chlapce v muže, nemůže tento deficit překonat.

Adyashanti: Pád do milosti

22.10.2015 13:28

Kniha, která přivede člověka k umění prožít si přítomný okamžik. Zastavit zběsilé myšlenky v hlavě a naučit se prožívat přítomnost. A také emoce, se kterými lze velmi efektivně komunikovat. Nenechte se odradit občasnou poetičností, se kterou se autor rozplývá a pečlivě mu naslouchejte, protože sem tam prosvitne vzácná moudrost.

Pavlína Brzáková: Stíny na kupecké stezce

22.10.2015 13:20

Pokud znáte předchozí knihu Pavlíny Brzákové, Dědečka Ogeho, tak věřte, že toto je další skvost do sbírky těch do duše nejpronikavějších knih! Je to příběh, do něhož tentokrát ale výrazně vstupuje ženský prvek, krásná cizinka Alapču (která si mimochodem po celou dobu zachovává vzrušující tajemství) a celá tunguzská oblast, vesnice i život pastevců v tajze se stává zase úplně jinou. Dědeček Oge byl hlubší, věnoval se podsvětí, minulosti, dlouhému hlubokému vyprávění, vzpomínání, dlouhé časové linii s propojením dalekých předků. Tady je to více o běžném životě, o příběhu těžkých životů místních lidí, příběh je situován v krátkém časovém úseku.

Ryzce v lese, v kuchyni a s léčivými účinky

22.10.2015 13:08

Jste pouze hřibo a babkolovci? Tsss… tato kniha vás zvedne ze židle a zavede do lesa, do mokřadů, pod stromy, osiky, borovice i smrky hledat houby velké, masité, výborné a mlékoronící. Podle toho si je prostě nespletete. Když ryzcům poraníte dužinu, lupeny pod kloboukem, roní různobarevné mléko. Výborná věc, protože je to jeden z rozpoznávacích znaků a těch jedlých druhů je celkem dost. A třeba takový ryzec smrkový si jen tak nespletete. Už podle obrázku vás patrně napadne, že tuhle houbu jste už určitě někdy někde potkali.

Katja Kettu: Porodní bába

14.10.2015 13:54

Kniha, která je rozsáhlou a syrovou informací o laponské válce od června 1944 do května 1945. Německá válka ve Finsku. Očima historie na přebalu kniha a v knize pak syrový a krví a laponským mrazem čpící příběh. Jak správně napsal na obalu knihy jeden z recenzentů, je to příběh, který se nečte, on se žije, nemůže vás nepohltit, říká… Ano, ale já dodávám, že je to pohlcení jen pro silné žaludky. Dalo by se říci, že vás autorka ani nenechá vydechnout, odpočinout, protože nejspíš takový byl svět druhé světové války ve Finsku. Realita je nesmírně drsná a už v polovině knihy vás nutně musí napadat, jak houževnatá musí někdy být lidská duše a jak odolný lidský organismus, aby vydržel to, čemu jsou místní postavy vystavovány.

 

Záznamy: 16 - 20 ze 58
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Novinky

Chcete být pravidelně informováni o tom, co je nového v knižním světě? Nechcete přijít o žádnou soutěž o knížku? Přihlaste se k odběru novinek:

Novinky

Reedice proslulých prostorových leporel pro děti Vojtěcha Kubašty v nakladatelství Albatros

14.10.2016 12:36
TZ Geniální ilustrátor a tvůrce prostorových knih pro děti Vojtěch Kubašta (1914 – 1992) vytvořil za svůj život více než dvě stě titulů. Pro komunisty byl však persona non grata a jeho knihy z velké části putovaly na pulty zahraničních obchodů. Největší úspěch měly jeho dětské prostorové knihy....

Harry Potter a prokleté dítě v prodeji již od půlnoci 24. září 2016

19.09.2016 15:02
Velký svátek pro všechny milovníky Harryho Pottera. Do České republiky míří jeho osmý příběh.

Sára

05.11.2015 13:38
Sára – kniha první se dočkala audiopodoby. Nikoliv však jen prostě mluvené, ale přímo DRAMATIZACE. Kniha tak ožívá do podoby, která rozjitří fantazii ještě víc, než i tak dokonalá knižní podoba.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Soutěže o knihy

Jarní soutěž o knížku Abeceda z měst

25.03.2015 14:22

Jaro je už tady, sluníčko svítí, meze se prohřívají, příroda začíná pučet.. Pojďte si s námi v tomto nádherném jarním počasí zahrát o jeden výtisk knihy Jana Laštovičky ABECEDA Z MĚST, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Albatros.

 

 

 

 

 

 

 

Soutěž o knihu pro děti Anton a Jonatán

26.02.2015 21:49

Zúčastněte se naší soutěže a nádherná knížka, jejímž autorem je Jostein Gaarder může být Vaše. Stačí nám napsat správné odpovědi na naše otázky a mít štěstí při losování.

 

Soutěž o 2 výtisky skvělého románu Kde se touláš, Bernadetto

15.09.2014 21:24

Ve spolupráci se společností Albatrosmedia.cz pro Vás připravilo KnihOko.cz soutěž o knihu Kde se touláš, Bernadetto. Stačí správně odpovědět na naše otázky, mít štěstí při losování a knížka může být Vaše. Tentokrát ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce. Každý dostane novotou vonící knížku  Kde se touláš, Bernadetto 

 

1 | 2 | 3 >>