KnihOKO - Oko do světa knih

Web KnihOKO pro Váš přehled o knihách.  Budeme čtenáře pravidelně informovat o novinkách z literárního světa. Najdete zde recenze na zajímavé knihy i rozhovory s autory knih.

Recenze knih pro dospělé

Wolf-Dieter Storl: Zahrada jako mikrokosmos - recenze knihy

30.01.2017 17:09

Zahrada je obrovské duchovní bohatství. Je totiž jako život sám. Hermetika, celistvé pojetí života, cykly, Luna, hnojení, symbióza tvorů i rostlin na zahradě – měla jsem pocit, že s touto knihou sedím s moudrým autorem na jeho zahradě v jižním Německu a vím, že kdyby tomu tak bylo, useděla bych se tam až to úplného ustrnutí. Fascinující čtení pro zahrádkomily i přemýšlivé osoby s filosofickými sklony u nás vychází v rozšířeném vydání, ale základ této knihy napsal autor už v roce 1979. A jsem si jista, že právě nadčasovost a tématicky košaté pojetí zajistí i tomuto vydání mnoho desítek let, ve kterých ho budou čtenáři brát do rukou a po jehož přečtení jim dojdou slova.

Samuel Bjørk: Sova - recenze

23.01.2017 13:06

Ale kniha ve mne zanechala tři dojmy:

- nejprve jsem se fakt bála, jasně syrové severské krimi, nic moc na poslech ve tmě a před spaním. Ne, po tomhle se ne moc dobře chodí v noci na záchod....

 

 

Nicole Deadone: Orgasmická meditace recenze knihy

17.12.2016 18:54

Nejvíce mne v anotaci této knihy zaujala věta, že to, co se v ní naučíte, umožňuje muži vyjádřit ženě úctu… no a milion dalších věcí. A to je určitě věta k zamyšlení ještě předtím, než knihu otevřete. A může to být také důvod, proč tuto knihu otevřete. Musím říci, že je to čtení hluboké, zacházející do jisté terapeutické sexuální praktiky (ale jsem si jista, že si ji může každý doladit podle svého či k tomu samému dojít jinými způsoby), ale účelem je plné poznání vlastního těla a tudíž i duše. A v knize najdete spoustu vět, které vás tu a tam zarazí, protože jsou pravdivé a léčí duši.

Jaiya: V poutech rozkoše

17.12.2016 18:08

Sladce štiplavá kniha, jak by se tak dalo říci! Možná jako já se prostě půjdete třeba jen podívat do vyhledávače na to, jak vypadá rákoska! No, já to fakt nevěděla… ale povím vám, to je přepal, tahle kniha! Nic pro stydlivé povahy, naopak parádně ohnivé čtivo pro energií nadupané páry. Tím nemyslím zrovna italská manželství, ale někdo má prostě tyhle choutky. A potom klidně může sáhnout po „poutech rozkoše“, protože lépe asi žádný jiný název tuto knihu nevystihne.

Peta Bee, Sarah Schenker: Nestárnoucí tělo - recenze knihy

15.12.2016 14:08

No to je teda kniha! Nejprve jsem se trochu vyděsila, no ne, to stárnutí je přesně takové! Někdy jsou tu syrová fakta, ale co naděláme, to tak prostě je. Na druhou stranu je to zde popsáno citlivě a rázně, jasně, stručně – společně s tím, co s tím můžeme dělat a jak si právě toto období užít aktivně a v souladu se svým tělem. Nakonec dojdete k závěru, že většina nepohodlí nebo zdravotních problémů, které v tomto středním věku zažíváme, jsou jen důsledkem nepochopení požadavků našeho těla, které už funguje jinak než ve dvaceti. Takže, tady je všechno postupně a srozumitelně. Plus velmi dokonale zpracovaný program, jídelníček, prostě životní styl od a do z, způsobem, ze kterého si pohodlní lidí, jako já, mohou vybrat jen to, co jim vyhovuje – a ono to funguje!

Záznamy: 6 - 10 ze 58
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky

Chcete být pravidelně informováni o tom, co je nového v knižním světě? Nechcete přijít o žádnou soutěž o knížku? Přihlaste se k odběru novinek:

Novinky

Reedice proslulých prostorových leporel pro děti Vojtěcha Kubašty v nakladatelství Albatros

14.10.2016 12:36
TZ Geniální ilustrátor a tvůrce prostorových knih pro děti Vojtěch Kubašta (1914 – 1992) vytvořil za svůj život více než dvě stě titulů. Pro komunisty byl však persona non grata a jeho knihy z velké části putovaly na pulty zahraničních obchodů. Největší úspěch měly jeho dětské prostorové knihy....

Jaké knížky dětem pod vánoční stromeček?

06.10.2016 16:24
Je tu podzim a s ním se nezadržitelně blíží magické datum 24. 12. 2016. Letošní vánoce tu budou coby dup. Pokud si chcete užít adventní čas v pohodové vánoční atmosféře, je právě teď vhodná doba na nákup vánočních dárků. Ideálním dárkem pro děti jsou knížky. Předčítání nejmenším dětem má pozitivní...

Harry Potter a prokleté dítě v prodeji již od půlnoci 24. září 2016

19.09.2016 15:02
Velký svátek pro všechny milovníky Harryho Pottera. Do České republiky míří jeho osmý příběh.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Soutěže o knihy

Jarní soutěž o knížku Abeceda z měst

25.03.2015 14:22

Jaro je už tady, sluníčko svítí, meze se prohřívají, příroda začíná pučet.. Pojďte si s námi v tomto nádherném jarním počasí zahrát o jeden výtisk knihy Jana Laštovičky ABECEDA Z MĚST, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Albatros.

 

 

 

 

 

 

 

Soutěž o knihu pro děti Anton a Jonatán

26.02.2015 21:49

Zúčastněte se naší soutěže a nádherná knížka, jejímž autorem je Jostein Gaarder může být Vaše. Stačí nám napsat správné odpovědi na naše otázky a mít štěstí při losování.

 

Soutěž o 2 výtisky skvělého románu Kde se touláš, Bernadetto

15.09.2014 21:24

Ve spolupráci se společností Albatrosmedia.cz pro Vás připravilo KnihOko.cz soutěž o knihu Kde se touláš, Bernadetto. Stačí správně odpovědět na naše otázky, mít štěstí při losování a knížka může být Vaše. Tentokrát ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce. Každý dostane novotou vonící knížku  Kde se touláš, Bernadetto 

 

1 | 2 | 3 >>