KnihOKO - Oko do světa knih

Web KnihOKO pro Váš přehled o knihách.  Zajímají vás knižní novinky? Máte rádi rozhovory s tvůrci knih? Přečtěte si recenze na nejnovější knížky i rozhovory s ilustrátory i spisovateli. 

Recenze knih pro dospělé

Marie Gray : 14 podob touhy

25.06.2013 10:32

Jak už název, tak i grafické ztvárnění obálky čtenářům napovídá, že obsah knížky bude velmi lechtivý. Jedná se o soubor 14 erotických povídek, kterou vydalo nakladatelství Fragment v nové edici Erotika a sex. Autorkou knihy je Marie Gray, rodačka z kanadského Montrealu. V letech 1982 - 1994 cestovala napříč celou Kanadou s rockovou kapelou, se kterou nazpívala dvě studiová alba. Poté se usadila a začala psát slova k písničkám a krátké erotické povídky. Knížka 14 podob touhy obsahuje povídky z roku 1999 v originále vydané ve dvou knihách.

Při čtení povídek ve mne sílil pocit velkého zklamání. Vyprávění  chybí jiskra i stupňující se erotické napětí. Vše je podáno rovnou na talíři. Nemastné a neslané. Erotika jako by byla na okraji zájmu. Vášnivé scény jsou popisovány bez špetky kreativity, jednotlivé motivy se opakují pořád dokola. Buď muž miluje drsně nebo něžně. V povídce Dvakrát nebo nic je popis souložící dvojice úplně zbytečný. Nejde o pocity, které zažívá dvojice při milování, jde o to, aby hlavní hrdinka příběhu zplodila vytoužené dítě. Dvě povídky Štěstí jedné ženy a Z dobrého důvodu popisují milostné dobrodružství zralých žen se zajíčky. Ať se děj povídky odehrává ve zkušební kabince obchodního domu, na rockovém koncertě či v bezpečí domova nálada je stále stejná, instantní a unifikovaná. Autorka se sice snaží o změnu úhlu pohledu, ale není to moc platné.  Vyprávění očima mužů i pohledem žen se v ničem neliší.

Neznám jiné knihy od Marie Gray, takže se neodvažuji soudit její tvorbu jako celek. Možná, že pozdější povídky od téže autorky budou již barvitější a živější. Nechám se ráda překvapit.

Recenze na knihu : Marie Gray : 14 podob touhy, Praha, Fragment 2013, 310 s.

©  Jarmila Syptáková, KnihOko.cz, 25.6.2013

 

Zdroj : www.mariegray.com

 

Martina Králíčková : Hubnutí bez diet a cvičení

26.04.2013 09:40

Kniha Martiny Králíčkové má atraktivní název a maloobchodní cenu, která vysoko převyšuje obvyklé ceny podobných knih. Člověk by se při pohledu na tuto kapesní brožovanou knihu jistě pomyslel, že je to konečně kniha, která mu opravdu pomůže. Proč jinak by byla tak drahá (349 Kč) a mluvilo by se o ní i v televizi?

Myslím si, že díky obsahu se o knize nemluví. Čtenář dychtící po nových osvědčených radách v ní najde jen všeobecně známé fráze Úspěch knihy Hubnutí bez diet a cvičení má úspěch jen proto, že je skvěle prezentovaná vynikajícím obchodníkem Ivo Tomanem,který se kromě jiného specializuje na marketing a  psychologii prodeje. Ústředním motivem celé knihy je vlastně stále se opakující známá mantra, že člověk, který chce zhubnout musí omezit příjem jídla. Co se týče sportovních aktivit, těm paní Králíčková moc velkou váhu při hubnutí nepřikládá. kdo hledá rady odborníka, bude také zklamán. Autorka není lékař ani odbík na výživu. V knize jsou jen její úvahy a doporučení vycházejícího jen z jejího přesvědčení.  Jedna část knihy však stojí za přečtení. Je to poslední kapitola s názvem Být štíhlý je zvyk aneb Vystupte z role tlouštíka ve které najdete rady jak motivovat sami sebe k hubnutí. Správná motivace a silná vůle je totiž základem úspěchu každého snažení.

Obsah knihy na mě působí jako nastavovaná kaše. Co mohla autorka knihy vyjádřit několika větami, natáhla do knihy s 9 kapitolami.

Recenze na knihu - Martina Králíčková : Hubnutí bez diet a cvičení, Taxus International, Praha 2013, 164 s.

© Jarmila Syptáková, 15. 5. 2013, KnihOko.cz   

 

       

Pamela Druckermanová : A dost! Francouzské děti nedělají scény

26.04.2013 09:38
Záznamy: 56 - 58 ze 58
<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12

Novinky

Chcete být pravidelně informováni o tom, co je nového v knižním světě? Nechcete přijít o žádnou soutěž o knížku? Přihlaste se k odběru novinek:

Novinky

Reedice proslulých prostorových leporel pro děti Vojtěcha Kubašty v nakladatelství Albatros

14.10.2016 12:36
TZ Geniální ilustrátor a tvůrce prostorových knih pro děti Vojtěch Kubašta (1914 – 1992) vytvořil za svůj život více než dvě stě titulů. Pro komunisty byl však persona non grata a jeho knihy z velké části putovaly na pulty zahraničních obchodů. Největší úspěch měly jeho dětské prostorové knihy....

Harry Potter a prokleté dítě v prodeji již od půlnoci 24. září 2016

19.09.2016 15:02
Velký svátek pro všechny milovníky Harryho Pottera. Do České republiky míří jeho osmý příběh.

Sára

05.11.2015 13:38
Sára – kniha první se dočkala audiopodoby. Nikoliv však jen prostě mluvené, ale přímo DRAMATIZACE. Kniha tak ožívá do podoby, která rozjitří fantazii ještě víc, než i tak dokonalá knižní podoba.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Soutěže o knihy

Jarní soutěž o knížku Abeceda z měst

25.03.2015 14:22

Jaro je už tady, sluníčko svítí, meze se prohřívají, příroda začíná pučet.. Pojďte si s námi v tomto nádherném jarním počasí zahrát o jeden výtisk knihy Jana Laštovičky ABECEDA Z MĚST, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Albatros.

 

 

 

 

 

 

 

Soutěž o knihu pro děti Anton a Jonatán

26.02.2015 21:49

Zúčastněte se naší soutěže a nádherná knížka, jejímž autorem je Jostein Gaarder může být Vaše. Stačí nám napsat správné odpovědi na naše otázky a mít štěstí při losování.

 

Soutěž o 2 výtisky skvělého románu Kde se touláš, Bernadetto

15.09.2014 21:24

Ve spolupráci se společností Albatrosmedia.cz pro Vás připravilo KnihOko.cz soutěž o knihu Kde se touláš, Bernadetto. Stačí správně odpovědět na naše otázky, mít štěstí při losování a knížka může být Vaše. Tentokrát ze správných odpovědí vylosujeme dva výherce. Každý dostane novotou vonící knížku  Kde se touláš, Bernadetto 

 

1 | 2 | 3 >>