KnihOKO - Oko do světa knih

Web KnihOKO pro Váš přehled o knihách.  Zajímají vás knižní novinky? Máte rádi rozhovory s tvůrci knih? Přečtěte si recenze na nejnovější knížky i rozhovory s ilustrátory i spisovateli. 

Recenze knih pro dospělé

Hans Rath: Ďábel je taky jenom člověk

21.02.2017 14:51

S knížetem pekel jsou samé problémy!

Ale je fajn s ním sejít! Mimořádně lehce, zároveň však do morku kostí drtivě, se čte kniha Hanse Ratha: Ďábel je taky jenom člověk.

Dejte si k ní skleničku vína, protože často v textu přijde k chuti.

Zhasněte a rozsviťte si svíčku, budete si připadat jako v tom vánočním čase, jež vás s věčným sněžením obejme mezi stránkami.

Li Č´-Čchang: Sedni si a nedělej nic

21.02.2017 14:33

Sladké nic… Jak jiné je toto NIC, která má na mysli autor, od toho, které naše západní civilizace považuje za odpočinek. Jedná se o lehkost, uvolnění a přítomnou pozornost. Možná už tušíte, kam celá tato kniha míří, hned na začátek mohu říci, že je mimořádně dobrým praktickým návodem, jak na svém těle navodit stav NIC. O vědomé přítomnosti, o prožívání klidu a stoprocentní pozornosti se toho napsalo velmi mnoho, je to bezesporu velmi užitečná teorie, ale z praktického hlediska šlo ve většině případů vždy jen o to, se do tohoto stavu nějak dostat.

Laurie R. Kingová: Holmesova učednice recenze knihy

30.01.2017 17:36

„Pomalu jsem šlapala po pěšině nahoru k chalupě, když moje uši zachytily pozoruhodný zvuk, zkreslený kamennými zdmi po obou stranách cesty. Z Holmesova domu vycházela hudba, jakou jsem odtamtud nikdy dříve neslyšela – veselá, živá melodie k tanci, velmi povzbudivá a naprosto nečekaná.

Opřela jsem se do pedálů, objela dům k zadním dveřím do kuchyně a vešla dovnitř. Šla jsem za hudbou až do přijímacího salónu, kde jsem zastihla černovlasého muže snědé pleti s houslemi zaraženými pod bradu, na níž se skvělo dvoudenní strniště. Nejprve jsem ho nepoznala, ale potom po povědomé tváři přeběhl výraz někoho přistiženého při činu, který vzápětí vystřídal švihácký úsměv, při němž se tomu člověku v ústech zatřpytil zlatý řezák. Neoklamal mě. Až příliš dobře jsem zachytila jeho první, polekanou reakci na můj příchod. Zpozorněla jsem.

„Holmesi,“ pozdravila jsem ho, „neříkejte mi, že pastor potřebuje cikánského houslistu na vesnickou slavnost.“

Recenze knihy Andělské rady od Doreen Virtue se silou cikánských karet

30.01.2017 17:28

Chvílemi jsem nad těmito kartami vážně váhala. Jemné andělské karty, ale s takovými grády jako je karta Ano!, Ne!, Do několika měsíců!.... přesná časová ohraničení. To je velice odvážné. Rázné kroky, rázná doporučení k otázkám, které jim klademe.

Laurie R. Kingová: Hrůzná vláda žen

30.01.2017 17:19

Mám slabost pro příběhy, ve kterých si autor hraje s představou, že fiktivní postava doopravdy žije. Sherlock Holmes je dokonalou předlohou a literární styl Laurie R. Kingové je excelentní. Vše navíc zasazené do zimního londýna, prosincovo-lednový čas a doba po první světové válce. Máte chuť? Tak se pojďme společně knihou projít…

Záznamy: 1 - 5 ze 58
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky

Chcete být pravidelně informováni o tom, co je nového v knižním světě? Nechcete přijít o žádnou soutěž o knížku? Přihlaste se k odběru novinek:

Novinky

Reedice proslulých prostorových leporel pro děti Vojtěcha Kubašty v nakladatelství Albatros

14.10.2016 12:36
TZ Geniální ilustrátor a tvůrce prostorových knih pro děti Vojtěch Kubašta (1914 – 1992) vytvořil za svůj život více než dvě stě titulů. Pro komunisty byl však persona non grata a jeho knihy z velké části putovaly na pulty zahraničních obchodů. Největší úspěch měly jeho dětské prostorové knihy....

Harry Potter a prokleté dítě v prodeji již od půlnoci 24. září 2016

19.09.2016 15:02
Velký svátek pro všechny milovníky Harryho Pottera. Do České republiky míří jeho osmý příběh.

Sára

05.11.2015 13:38
Sára – kniha první se dočkala audiopodoby. Nikoliv však jen prostě mluvené, ale přímo DRAMATIZACE. Kniha tak ožívá do podoby, která rozjitří fantazii ještě víc, než i tak dokonalá knižní podoba.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Soutěže o knihy

Pomozte dětem se slovenštinou! Vyhrajte česko-slovenský obrázkový slovník Jak velbloud potkal ťavu.

23.04.2014 20:58

Zúčastněte se naší soutěže o knížku a vyhrajte skvělý a praktický česko-slovenský obrázkový slovník pro děti s názvem Jak velbloud potkal ťavu, kterou pro děti vydalo nakladatelství Albatros. Stačí správně odpovědět na naše otázky, odpověď poslat do 7. 5. 2014 na adresu hugovasoutez@seznam.cz, do předmětu zprávu uvést SOUTĚŽ

 

1. Kdo napsal recenzi uveřejněnou na webu www.knihoko.cz na knihu Andělské vedení?

  • a) Jana Novotná
  • b) Renata Petříčková
  • c) Ivan Horký

 

2. S kým najdete rozhovor na stránkách www. knihoko.cz?

  • a) Barbarou Nesvatbovou
  • b) Jiřím Žáčkem
  • c) Ilononou Fišerovou

Lednová soutěž o knihu Myšlenkové mapy v byznysu

14.01.2014 14:09

Chcete se lépe orientovat ve svých myšlenkách, chcete proniknout hlouběji do tajů podnikání? Pak je to knížka právě pro Vás. Až do 5. února 2014 si u nás můžete zasoutěžit. Stačí jen správně odpovědět na naše soutěžní otázky a mít štěstí při losování.

Tony Buzan, nejvýznamnější a nejprodávanější autor knih o mozku a učení, ukazuje, jak můžete zásadně zlepšit všechny své schopnosti související s prací a podnikáním – od organizace projektů přes prodej až k vedení lidí. Myšlenkové mapy vám pomohou myslet jasně, kreativně a originálně, dobře pracovat s informacemi a s časem, efektivně přesvědčovat, vyjednávat a prezentovat i dokončovat projekty včas.

1. Kdo je autorem recenze na knihu Martiny Králíčkové Hubnutí bez diet a cvičení na webu KnihOko.cz?

a) Jana Novotná

b) Jarmila Syptáková

c) Viktor Malý

 

2. S jakou ilustrátorkou najdete na stránkách KnihOko.cz rozhovor?

a) Adélou Moravcovou

b) Vendulou Hegerovou

c) Markétou Vydrovou

 

Správné odpovědi nám zasílejte do 5. února 2014 na náš facebook profil https://www.facebook.com/Knihoko.cz či na email hugovasoutez@seznam.cz. Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, kterému výherní knížku Myšlenkové mapy v byznysu zašleme.

 

 

Hrajte o bestseller Evy Urbaníkové MĚJ MĚ RÁD

14.11.2013 13:54

Zúčastněte se naší předvánoční soutěže o knihu nejznámější současné slovenské autorky Evy Urbaníkové MĚJ MĚ RÁD.

 

Anotace knihy

Ne každá touha má být naplněná. Ani tehdy, když jdete přes mrtvoly... Román vypráví o bývalé studentce medicíny Soně, která žije až v příliš klidném vztahu s racionálním gynekologem Tomášem. Dobrovolně odejde ze školy, cestuje po Indii, cvičí jógu, miluje alternativní přístup k životu. Začne pracovat jako dula – vede kurzy a připravuje ženy na porod. Zlom nastává po jednom těžkém porodu...

Stačí správně odpovědět na naše soutěžní otázky. Své odpovědi nám posílejte buď na email knihoko35@gmail.com nebo rovnou na zeď na facebookovém profilu https://www.facebook.com/Knihoko.cz. Uzávěrka soutěže je 6. prosince 2013. Ze správných odpovědí bude vylosován jeden výherce, kterému výhru zašleme. Knihu nám do soutěže věnovalo nakladatelství Motto.

 

 

 

 

1. Čemu je minimagazín KnihOko.cz věnován?

a) dětem

b) literatuře

c) společenským hrám

 

2. S kým je zveřejněn rozhovor na stránkách KnihOko.cz?

a) s Jiřím Žáčkem

b) Markétou Vydrovou

c) Aloisem Kašparem

 

 

<< 1 | 2 | 3 >>