KnihOKO - Oko do světa knih

Web KnihOKO pro Váš přehled o knihách.  Zajímají vás knižní novinky? Máte rádi rozhovory s tvůrci knih? Přečtěte si recenze na nejnovější knížky i rozhovory s ilustrátory i spisovateli. 

Recenze knih pro dospělé

Hans Rath: Ďábel je taky jenom člověk

21.02.2017 14:51

S knížetem pekel jsou samé problémy!

Ale je fajn s ním sejít! Mimořádně lehce, zároveň však do morku kostí drtivě, se čte kniha Hanse Ratha: Ďábel je taky jenom člověk.

Dejte si k ní skleničku vína, protože často v textu přijde k chuti.

Zhasněte a rozsviťte si svíčku, budete si připadat jako v tom vánočním čase, jež vás s věčným sněžením obejme mezi stránkami.

Li Č´-Čchang: Sedni si a nedělej nic

21.02.2017 14:33

Sladké nic… Jak jiné je toto NIC, která má na mysli autor, od toho, které naše západní civilizace považuje za odpočinek. Jedná se o lehkost, uvolnění a přítomnou pozornost. Možná už tušíte, kam celá tato kniha míří, hned na začátek mohu říci, že je mimořádně dobrým praktickým návodem, jak na svém těle navodit stav NIC. O vědomé přítomnosti, o prožívání klidu a stoprocentní pozornosti se toho napsalo velmi mnoho, je to bezesporu velmi užitečná teorie, ale z praktického hlediska šlo ve většině případů vždy jen o to, se do tohoto stavu nějak dostat.

Laurie R. Kingová: Holmesova učednice recenze knihy

30.01.2017 17:36

„Pomalu jsem šlapala po pěšině nahoru k chalupě, když moje uši zachytily pozoruhodný zvuk, zkreslený kamennými zdmi po obou stranách cesty. Z Holmesova domu vycházela hudba, jakou jsem odtamtud nikdy dříve neslyšela – veselá, živá melodie k tanci, velmi povzbudivá a naprosto nečekaná.

Opřela jsem se do pedálů, objela dům k zadním dveřím do kuchyně a vešla dovnitř. Šla jsem za hudbou až do přijímacího salónu, kde jsem zastihla černovlasého muže snědé pleti s houslemi zaraženými pod bradu, na níž se skvělo dvoudenní strniště. Nejprve jsem ho nepoznala, ale potom po povědomé tváři přeběhl výraz někoho přistiženého při činu, který vzápětí vystřídal švihácký úsměv, při němž se tomu člověku v ústech zatřpytil zlatý řezák. Neoklamal mě. Až příliš dobře jsem zachytila jeho první, polekanou reakci na můj příchod. Zpozorněla jsem.

„Holmesi,“ pozdravila jsem ho, „neříkejte mi, že pastor potřebuje cikánského houslistu na vesnickou slavnost.“

Recenze knihy Andělské rady od Doreen Virtue se silou cikánských karet

30.01.2017 17:28

Chvílemi jsem nad těmito kartami vážně váhala. Jemné andělské karty, ale s takovými grády jako je karta Ano!, Ne!, Do několika měsíců!.... přesná časová ohraničení. To je velice odvážné. Rázné kroky, rázná doporučení k otázkám, které jim klademe.

Laurie R. Kingová: Hrůzná vláda žen

30.01.2017 17:19

Mám slabost pro příběhy, ve kterých si autor hraje s představou, že fiktivní postava doopravdy žije. Sherlock Holmes je dokonalou předlohou a literární styl Laurie R. Kingové je excelentní. Vše navíc zasazené do zimního londýna, prosincovo-lednový čas a doba po první světové válce. Máte chuť? Tak se pojďme společně knihou projít…

Záznamy: 1 - 5 ze 58
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Novinky

Chcete být pravidelně informováni o tom, co je nového v knižním světě? Nechcete přijít o žádnou soutěž o knížku? Přihlaste se k odběru novinek:

Novinky

Reedice proslulých prostorových leporel pro děti Vojtěcha Kubašty v nakladatelství Albatros

14.10.2016 12:36
TZ Geniální ilustrátor a tvůrce prostorových knih pro děti Vojtěch Kubašta (1914 – 1992) vytvořil za svůj život více než dvě stě titulů. Pro komunisty byl však persona non grata a jeho knihy z velké části putovaly na pulty zahraničních obchodů. Největší úspěch měly jeho dětské prostorové knihy....

Harry Potter a prokleté dítě v prodeji již od půlnoci 24. září 2016

19.09.2016 15:02
Velký svátek pro všechny milovníky Harryho Pottera. Do České republiky míří jeho osmý příběh.

Sára

05.11.2015 13:38
Sára – kniha první se dočkala audiopodoby. Nikoliv však jen prostě mluvené, ale přímo DRAMATIZACE. Kniha tak ožívá do podoby, která rozjitří fantazii ještě víc, než i tak dokonalá knižní podoba.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Soutěže o knihy

Vyhrajte knížku Amélie a barevný svět z nakladatelství Albatros

10.10.2013 15:29

Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros, které knihu do napínavého klání darovalo, jsme pro Vás připravili další soutěž. Tentokrát to bude knížka věnovaná především náctiletým dívkám. Autorkou je Petra Neomillnerová a titul, který můžete vyhrát se jmenuje Amélie a barevný svět.

Stačí pouze odpovědět na naše tři otázky a své tipy odeslat do 30.října 2013 na náš facebookový profil

https://www.facebook.com/Knihoko.cz a pak jen čekat, zda se na Vás usměje štěstí při losování. 

Ze správných odpovědí vylosujeme 1 šťastného výherce.

 

1. Kdo vydal knížku Amélie a barevný svět?

a) Fragment

b) Albatros

c) Egmont

 

2. Pro koho je knížka Amélie a barevný svět určena?

a) pro dospělé

b) pro předškoláky

c) pro dívky

 

Soutěž o knížku na září NEŽ JSEM TĚ POZNALA

13.09.2013 16:13

Ve druhé soutěži můžete vyhrát dojemný příběh o nenaplněné lásce NEŽ JSEM TĚ POZNALA od Jojo Moyesové. Stačí pouze odpovědět na naše tři otázky a své tipy odeslat do 30. září 2013 na náš facebookový prrofil https://www.facebook.com/Knihoko.cz a pak jen čekat, zda se na Vás usměje štěstí při losování. . Ze správných odpovědí vylosujeme 1 šťastného výherce.

1. Kolikátá soutěž o knihu je "Soutěž o knížku na září" zveřejněná na webu knihoko.cz?

a) první

b) druhá

 

2. Dejte like našemu profilu https://www.facebook.com/Knihoko.cz (není podmínkou)

3. Čím se magazín KnihOko.cz zabývá?

a) filmem

b) literaturou

 

 

Soutěž o knihu erotických povídek 14 podob touhy

30.05.2013 13:58

Vyhlašujeme historicky první soutěž na webu www.knihOko.cz. Vyhrát můžete knihu žhavých erotických povídek s názvem 14 podob touhy kanadské spisovatelky Marie Gray.

Co musíte udělat, aby se kniha dostala právě k Vám?

Stačí do 15. 6. 2013 správně odpovědět na naše dvě soutěžní otázky a pak jen čekat, zda se na Vás usměje štěstí při losování. Své tipy nám posílejte na email knihoko@gmail.com. Ze správných odpovědí vylosujeme 1 šťastného výherce.

1. Kdy proběhla slavnostní autogramiáda  spisovatelky Petra Braunová při příležitosti vydání její nové knihy o herečce Nině Divíškové?

a) 5. 6.2012

b) 22.5.2013

2. Kdo napsal recenzi na knihu Martina Králíčková : Hubnutí bez diet a cvičení zveřejněnou na webu www.knihoko.cz?

a) Helena Nová

b) Jarmila Syptáková

Najděte si nás na facebooku

<< 1 | 2 | 3