Dotek lásky: Bravurní dílo malířky Josephine Wal

02.06.2014 21:47

Její obrázky kolují po internetu, jsou součástí free fotobank a doprovází kdejaký článek, který se objeví na sociálních sítích. Její obrázky jsou nezaměnitelné. Ačkoliv na první pohled její jméno na krabičce s knihou a kartami Angely Heartfield, nenajdete, její rukopis je uvnitř něčím, co každého milovníka krásy, nádherných fantasy obrázků, barev a klidu – no a v neposlední řadě i výkladových karet – nenechá chladným.

Angela Hartfield napsala příručku a vytvořila popisky pro padesát karet, které se dotýkají láskyplných pocitů, životních úkolů a situací, které můžeme v životě zažít. Je již autorkou věšteckých karet Angelic Whisper a její meditace, které najdete i na jejích stránkách, používají lidé na celém světě. Sama sebe považuje za psychické médium, je léčitelka, učitelka, intuitivní spirituální lektorka a Mistr Reiki. Její andělská pomoc se u klientů soustředí na to, aby sama lidi naučila, jak žádat anděly o pomoc a jak si tedy, v podstatě pomoci sám. Vede certifikované kurzy v Tokiu a další ve své domovině na Havaji.

Tyto karty nám pomohou v situaci, kdy se cítíme zablokovaní,víme, že někudy musíme ven, ale nevíme kudy. Dotek lásky nám zanalyzuje tuto situaci a řešení tak vyplyne na povrch. Navíc, kdoví, možná jsou to karty tak trochu kouzelné s mocí nám do života přitáhnout hojnost a štěstí právě tak, jak si pro sebe představujeme. Karty, které umožňují právě onu komunikaci s našimi anděly, elementály, a také v naším vyšším já.

Ukázka:

„Projevujte laskavost skutky

Drobné projevy laskavosti vám přinesou novou energii a lidem kolem vás štěstí.

Na lásce je úžasné také to, že posiluje i toho, kdo ji dává. Je důležité si pamatovat, že když jsme laskaví k ostatním, vytváříme další příležitosti, jak se laskavost může projevit. A když jsou pak ostatní laskaví k nám, získáváme novou motivaci předávat laskavost dál. Snažte se každý den projevit laskavost a vnést tak do života více lásky.“

Nejsou takovéto popisky výzvou pro malíře, který má plnou hlavu nespoutané fantazie? Josephine Wall ukončila uměleckou školu Poole Pottery, kde zdobila svými výraznými díly keramická díla, která jsou nyní známá pod obchodní značkou Delphis, vyhledávanou sběrateli na celém světě a za vysoké ceny prodávané na aukcích.

Kromě malby se věnuje také keramické figurativní tvorbě, sochařství a reprodukcím vitráží. Vytváří také oděvy na zakázku. Jestli jsou tak krásné jako tyto obrázky, tak musí mít neustále zákazníků plných obchod.

Angela Hartfield si asi jen těžko mohla vybrat někoho, kdo by lépe dokreslil její duchovní představu těchto karet. V knize najdete nezbytné nezbytnosti: obecné informace o tom, jak oněch 50 výkladobých karet se zlatým elegantním ořezem funguje, jak s nimi zacházet a jak se jich ptát. A pak také různé formy výkladů, i když věřím, že si časem najdete ty své. Dotek lásky je tak jemný jako andělský dotek. Výklad vyžaduje celkem pohodový stav (nešlo mi s ním vykládat, když jsem nebyla

v pohodě nebo chtěl odpověď „znásilňovat“)… a plnou otevřenost lásce. A to – pokud jste ve stresu nebo napětí – opravdu nejde. Karty pro sváteční příležitost.

Celkem rozumím i tomu, co se píše v knížce, jak autorka obrázků žije. Tam opravdu nemohou vznikat jiné obrázky, než pro takovéto karty!

Josephine Wall žije se svým manželem spokojeně ve Wisteria Cottage, ke pracuje v podkrovním ateliéru. Zdi pokrývá obrovská vistárie s kaskádou velkolepých květů – samozřejmě namalovaná. Josephine je přesvědčená, že práce pod střechou ve tvaru pyramidy je zdrojem inspirujících vibrací, které pomáhají její tvořivosti. Zbytek domova také dokládá její uměleckou povahu – lesní scéna a motýli v kuchyni, květiny a ptáci na nábytku a dokonce ještě další vistárie na skleněné výplni dveří v obývacím pokoji. Ani zahrada neunikla její tvořivosti, protože ji zaplnila neobvyklými stvořeními mnoha barev a stylu připomínajícím viktoriánský styl.

A dotek toho všeho nyní můžete mít i doma…

 

Recenze na knihu Angela Hartfield : Dotek lásky. Praha, Synergie Publishing SE, 2014.


    www.synergiepublishing.com

 

© Renata Petříčková, www.petrickova.cz , 2. 6. 2014 KnihOko.cz

Karty a knihu Dotek lásky vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2014,