Jaké knížky dětem pod vánoční stromeček?

06.10.2016 16:24

Je tu podzim a s ním se nezadržitelně blíží magické datum 24. 12. 2016. Letošní vánoce tu budou coby dup. Pokud si chcete užít adventní čas v pohodové vánoční atmosféře, je právě teď vhodná doba na nákup vánočních dárků. Ideálním dárkem pro děti jsou knížky. Předčítání nejmenším dětem má pozitivní vliv na psychiku, upevňuje pouto mezi dětmi a rodiči. Děti si díky knížkám nenásilně rozšiřují slovní zásobu. Stejně tak jsou důležité knížky v pozdějším věku. Vybírat z velkého množství může být někdy stresující. Proto jsme pro Vás připravili krátký výčet letošních novinek .


 


 


 

Knížky pro nejmenší

Nejvhodnější knížky pro nejmenší jsou obrázkové leporela, omyvatelné leporela do vany leporela. Pro nejmenší děti jsou důležité jednoduché a barevné obrázky. Mezi dětmi jsou nejoblíbenější leporela s básničkami nebo leporela se zvířátky. Nejdříve děti seznámíme s domácími zvířaty, později přidáváme lesní a nakonec cizokrajná zvířata.

Děti budou nadšené z prostorových leporel. Úžasné jsou ty od výtvarníka Rudolfa Lukeše s verši Michala Černíka Lev a jeho kamarádi, Tygr a jeho kamarádi, Pes a jeho kamarád.


 

Knížky pro předškoláky

Pro předškoláky, kteří neumějí dobře vyslovovat je skvělá knížka Říkačky o dobrotách. Formou hravých a vtipných říkanek si děti , prostřednictvím pravidelného opakování a doplňování slov, osvojí správnou podobu slov.

Knihy pro začínající čtenáře

Pokud chcete na vánoce knížku pro prvňáčky, ideální je vybírat z edice Albatrosu s názvem První čtení. Jednoduchý text je uzpůsoben začínajícím čtenářům. Aby se dětem dobře četlo, je psána velkým písmem. Na konci měsíce vyjde nová knížka Daniely Krolupperové s názvem Ztracená náušnička.

Knížky pro školáky

Velkým trhákem pro děti bude zajisté zbrusu nový a dlouho očekávaný příběh ze série o Harrym Potterovi Harry Potter a prokleté dítě od J.K. Rowlingové.

Druhou skvělou novinkou, která potěší pod vánočním stromečkem je fantasy Země příběhů - Kouzelné přání od Chrise Colfera. První díl právě vydalo nakladatelství Albatros. V USA je série nesmírně populární. Byla přeložena již do 19 jazyků. Dva týdny po vydání se stal The New York Times bestsellerem číslo jedna.

Knížky pro teenagery

Dospívající můžete na vánoce potěšit sérií Magnus Chase a bohové Ásgardu - Prastarý meč  od Ricka Riordana  - Vtipné znovuzrození severské mytologie se šarmem Percy Jacksona, zloduchové a šílené akce nadchnou většinu teenagerů.

Dívkám, které se chtějí líbit je určena kniha Alexandry Fráňové Najdi si svůj styl. Autorka píše úspěšný blog Tale of Miss A. Zároveň je redaktorka a stylistka ve Škole stylu BACKSTAGE . V knížce využila svoje bohaté zkušenosti a připravila ucelenou příručku pro všechny mladé holky, které chtějí vypadat skvěle.

 

Ať už si z naší malé ochutnávky vyberete či nikoliv je jedno. Důležité je vybrat knížky pro děti tak, aby je zaujala. Nezapomeňte knížky pro děti vybírat nejen podle věku a jejich zálib, ale také jejich zralosti. Největší vánoční trháky budou vycházet postupně, takže máte na výběr pořád dost času!