Josef Schrötter: Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly

22.03.2014 13:58

„Od spolku Sysifos jsem dostal již jednou v roce 2007 Stříbrný bludný balvan za matení obyvatelstva. Bral jsem to jako poctu. Víte, když si všimnete,komu je dávají, tak to nejsou žádní hlupáci. I Jules Verne byl našim předkům pro smích, a podívejte se, jakou měl pravdu.“ Říká v předmluvě ing. Josef Schrötter. Jeho Studánka zdraví je kniha, která až encyklopedicky a zároveň čtivě shrnuje bioenergetiku. Jak působí tvarové zářiče, jak solná lampa, jak pouhé cvičení Pěti Tibeťanů, jak drahé kameny, jak šperky, jaké jsou individuální energetické toky kolem nás a v našem těle a jak se jakákoliv nerovnováha projevuje na zdraví i psychice? Léčitel a psychotronik patří mezi naše nejlepší a on ten Bludný balvan poctou určitě je. Mezi jejich držitele patří třeba Erich von Däniken nebo Jaroslav Dušek.

Bioenergie je téma nesmírně rozmanité, popravdě jsem si to nikdy tak plně neuvědomila. Že naše tělo chátrá i proto, že se málo pohybuje, není to jen o fyzickém pohybu, ale právě oním pohybem proudí životní energie a vyživuje klouby. Nejlépe tuto energii pocítíme při cvičení jógy nebo již zmíněných Pěti Tibeťanů.

Není kapitola, která by v této knize nebyla zajímavá. Některé jsou pro mě možná složitější, ale je to proto, že nejsem muž a vystudovaný slaboproudař, jako autor. Jeho praktické znalosti tohoto oboru velmi bravurně využívá i ve své léčitelské praxi a jen si tak potvrzuje, že bioenergie je nesmírně účinná a pomalými krůčky k ní kráčí i konvenční lékařská věda.

Zaujala mne třeba část o změněném stavu vědomí, zkušenost, která když se nám přihodí (při porodu, při bolesti, ve snu, při milování a co já vím, kdy ještě) stává se něčím slovy nesdělitelným.

Způsoby, jak se dostat do stavu změněného vědomí:

„Je to: konzumací psychoaktivních látek (drog), spontánně – přijde to samo a z ničeho nic, meditací, vnímáním uměleckého díla, vztahem s jinou osobou, skrze spirituální nebo náboženský prožitek, extází, migrénou, bubnováním, aplikací konopných přípravků, meditací, kombinací bolesti a spánkové deprivace, hypnózou, walkmanem, pouhým přáním, myšlenkou, dýchacími technikami, monotónním zpěvem, hladovkou apod.“

Následně autor rozebírá druhy mozkových vln (beta, alfa, théta, delta) a jejich frekvence. Jsou to celkem známé věci, ale překvapuje mě jeho nový poznatek, vlny beta jsou vlny, které produkujeme při stresu, ale údajně existují ještě vyšší vlny než beta. Ty jsou spojeny s hyperaktivitou a některými typy úzkosti. Probírá i hypnózu s tím, že bez vedení kvalifikovaného odborníka bychom si s tímto stavem neměli sami zahrávat.

Jak úžasný přijímač i vysílač vlastně člověk je? Náhle mi dochází, že jsme nedílnou a dokonalou součástí okolního světa, jen celá ta civilizace kdožvíproč vyvíjená snaha o zmanipulování a psychické zdegenerování člověka, nás odnaučuje toto cítit.

Tu sounáležitost. A tu, když si pouze a jen uvědomíme, zjistíme, že zákonitě musí existovat i bioenergetika.

Studánka zdraví je obohacena o léčivé 3 D mandaly, o návod k jejich používání, o jejich léčivých vlastnostech je tu popsáno mnoho stran a můžete si je i sami nakreslit. Ve chvíli, kdy k nim ve čtivu dojdete, už budete i jako skeptici notně nahryznutí k tomu to zkusit.

 

Knihu Josef Schrötter: Studánka zdraví a léčivé 3D mandaly vydalo nakladatelství Eminent, 2013, www.eminent.cz

 

© Renata Petříčková, 22. 3. 2014, KnihOko.cz