Knižní listopadové novinky pro děti z nakladatelství Albatros

14.11.2013 14:13

Petra Braunová : Kuba nechce spát

Ilustrace: Jiří Bernard Pro čtenáře od 7 let Počet stran: 100 Doporučená cena: 189 Kč

V první třídě Kuba nechtěl číst, psát ani počítat, ale díky skvělému nápadu paní učitelky ho škola začala bavit. Co se to však s Kubou děje teď? Kuba by ve dne jen spal a spal, jako by z něj každou noc kdosi vysál veškerou energii. A taky že ano! Jenže tenhle upír má naprosto nečekanou podobu…

 

 

 

Lisa Papademetriou -James Patterson : Můj nejhorší školní rok 3

Ilustrace: Neil Swaab Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 288 Doporučená cena: 199 Kč

Myslíte si, že je to taková trefa mít bráchu, z kterého učitelé šílí? stěžuje si Georgie. A nastoupit po něm do šesté třídy, odkud ho vyloučili? Georgie to nemá vůbec lehké, srovnávají ji s průšvihářem Rafem, a přitom měla Georgie dosud jen výborné známky! Georgii nezbývá, než o svých schopnostech všechny přesvědčit. Najde si kamarádky, dají dohromady rockovou kapelu, a i když to zpočátku je jen hodně rámusu, sehrají se, a dokonce vystoupí na školním plese s ohromným úspěchem!

 

 

 

 

Janet Tashjianová : Žil jsem jako kaskadér

Ilustrace: Jake Tashjian Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 232 Doporučená cena: 199 Kč

Derek Fallon znovu na scéně! Tentokrát se tenhle malý rošťák a odpůrce čtení a knížek zhlédne v parkouru. Při překonávání překážek v místním univerzitním kampusu ho zahlédne o něco starší Tony. Ukáže se, že pracuje u filmu jako kaskadér a nabídne Derekovi, aby zaskakoval za jednoho z herců. Jenže to nebude jen tak. Navíc má Derek strach, že mu seberou milovanou opičku, protože se o ni špatně stará, a zlobí se na nejlepšího kamaráda Matta, protože provedl něco, co se nedělá. Jak jen tohle dopadne?