Knižní listopadové novinky pro dospělé

10.11.2014 23:08

Na co se při pochmourných večerech těšit? Na listopadové knižní novinky od Albatros media a.s.

TOP KNIŽNÍ TITULY LISTOPAD 201

 • Nigel Goodall : Benedict Cumberbatch
 • Překlad: Jan Podzimek

Počet stran: 248

Doporučená cena: 299 Kč

Vychází: 11/24/2014

 

První biografie oblíbeného herce, která přichází na světový trh!

Proslavil se jako Sherlock Holmes, aktuálně oslňuje jako Julian Assange. Hypnotizované fanynky se bez špetky studu označují za jeho "běhny", kritici se rozplývají a novináři jsou fascinováni jeho pokorou a přehledem. Benedict Cumberbatch je dokonalá hvězda.

Kniha popisuje vše zajímavé z jeho života včetně dobrodružných zážitků z Cumberbatchových cest Tibetem a traumatu prožitého během únosu v jižní Africe. Cumberbatchův rušný osobní život, hvězdná herecká kariéra a vtipné a skromné rozhovory, jimiž je proslulý, jsou zkrátka dokonalým předpokladem pro vznik poutavé a čtivé biografie, která osloví nejen hercovy nejvěrnější fanoušky…

 

Seriál Sherlock Holmes má na ČT2 sledovanost 594 000 diváků

Cumberbatch byl zvolen nejvíce sexy mužem roku 2013

V srpnu 2014 získal za ztvárnění seriálového Sherlocka cenu Emmy

 • Barbara Nesvadbová : PRALINKY

 

Počet stran: 192

Doporučená cena: 229 Kč

Vychází: 11/17/2014

 

Existuje v našich životech ještě místo pro „opravdové muže“, a nebo jsme jim ho nechtěně sebraly? Fejetony a povídky Barbary Nesvadbové o vášni, lásce, zklamání, nevěře, deziluzi, zášti, přátelství i žárlivosti.

 

Autorka několika bestsellerů, které byly mnohokrát předlohou k filmu (Bestiář, Pohádkář)

Film Pohádkář, podle její knihy běží v těchto dnech v kinech po celé ČR

 

 • Josef Lada : HUMORY

 

Autor doslovu: Tomáš Prokůpek

Počet stran: 104

Doporučená cena: 799 Kč

Vychází: 11/26/2014

První ucelené vydání Ladových kreslených vtipů z časopisu Humoristické listy!

 

Ladovo dílo je tvořeno třemi základními pilíři – malbou, ilustrací a kresleným humorem. Protože se v Památníku národního písemnictví uchovala unikátní kolekce originálů Ladových prací pro týdeník Humoristické listy, připravilo z nich nakladatelství Plus už druhý knižní výběr. Po publikaci Nezbedné komiksy, v níž čtenářům představilo umělcovy rané obrázkové seriály, nyní přichází se souborem Humory, ve kterém jsou zastoupeny jeho kreslené anekdoty publikované v letech 1911 až 1916.

 

 

 • Jodi Ellen Malpasová : Odhalení – This Man 1

 

Počet stran: 504

Doporučená cena: 399 Kč

 

Vítejte ve smyslném světě plném lásky a vášně…

Ava O’Sheaová dostane novou zakázku na úpravu interiérů v luxusním Panském sídle. Očekává, že ji přijme postarší rezervovaný pán, ale Jesse Ward je pravý opak. Tenhle neuvěřitelně pohledný muž ji na první pohled okouzlí a ona se nechá strhnout jeho šarmem a sebejistotou. Zároveň si uvědomí, že mu nemůže podlehnout úplně, a snaží se proto alespoň částečně vymanit z jeho vlivu, jak jí velí intuice. Jenže Jesse ji nechce pustit. Posílá jí do práce bílé kaly, brání ji před bývalým milencem i před zuřivým řidičem a její spolubydlící koupí nové auto, aby už z něj Ava neměla modřiny. Ubrání se mu, nebo tomuto rozporuplnému muži podlehne? A co odhalí v Panském sídle?

 

 • Helen Fieldingová : Celebrity pro Afriku

Překlad: Barbora Punge Puchalská

Počet stran: 320

Doporučená cena: 299 Kč

 

Ve svém prvním románu spojila Helen Fieldingová dvě zdánlivě neslučitelné věci – kult celebrit, jednu ze západních obsesí, a utrpení třetího světa – a s notnou dávkou břitkého humoru vytvořila poutavý příběh, stejně vtipný a přitom inteligentní, jako jsou knihy o Bridget Jonesové.

 

 • John Rizzo : Muž CIA. Třicet let u zpravodajské služby

 

Počet stran: 352

Doporučená cena: 399 Kč

 

Během své více než třicetileté kariéry zažil vystřídání jedenácti ředitelů CIA a sedmi amerických prezidentů. Jeden z nejzasvěcenějších mužů odkrývá zákulisí zpravodajských služeb. Jako přední právník CIA dohlížel John Rizzo na všechny významné aktivity a spory CIA v novodobé historii a ve své knize nás nechává nahlédnout do jejích „temných stránek“ – vnáší světlo do špionážní byrokracie a rozebírá všechny zásadní kauzy, před které byl během své praxe postaven.

 

 • Ben Macintyre : Špion mezi přáteli. Kim Philby a jedna velká zrada

 

Počet stran: 360

Doporučená cena: 369 Kč

Vychází: 11/24/2014

 

Ben Macintyre, autor knihy Operace Double Cross, rozkrývá ve své nové publikaci jeden z největších špionážních příběhů dvacátého století. Kim Philby byl dvojí agent, který se dokázal vypracovat mezi vysoké důstojníky britské tajné služby a působit zároveň v KGB, které v průběhu studené války předával ty nejdůvěrnější informace. Nové osobní materiály i způsob zpracování dávají možnost nahlédnout do jednoho zvláštního přátelství, které sehrálo v dějinách nečekanou úlohu.

 

 

 • Mé dětství v socialismu

 

Počet stran: 256

Doporučená cena: 299 Kč

 

Podívejte se spolu s námi dětskýma očima na dobu, která měla trvat na věčné časy a kterou zažila naprostá většina z nás. Ján Simkanič, iniciátor a editor ojedinělého projektu Mé dětství v socialismu, u příležitosti 25. výročí Listopadu 1989 připravil výjimečnou sbírku vzpomínek více než 60 známých i méně známých osobností. Ohlížejí se společně za svými dětskými léty strávenými v období socialismu od 50. do 80. let a jejich vyprávění vytváří mimořádně pestrou mozaiku nabitou originálními příběhy.

 

 • Grady Hendrix : HORRORSTÖR

 

Překlad: Tomáš Bíla

Počet stran: 248

Doporučená cena: 299 Kč

Vychází: 11/24/2014

 

Ve velkoobchodě s nábytkem Orsk v Clevelandu přijde každé ráno vedoucí do obchodu a zjistí, že police Kjërring jsou rozbité, ze sklenic Glans zbyly jen střepy a kdosi rozmlátil i šatní skříně Liripip! Je nadmíru jasné, že něco tu nehraje. Trojice zaměstnanců se proto rozhodne, že bude v obchodě dobrovolně pracovat přesčas. V brzkých ranních hodinách na podlaží s vystaveným nábytkem zaslechnou zvláštní zvuky a ocitnou se tváří v tvář něčemu, co by si nepředstavili ani v nejděsivějších snech.

 

 • Zdeněk Antonín Jirotka : Bezdomovec s titulem

 

Počet stran: 192

Doporučená cena: 249 Kč

 

V knize Bezdomovec s titulem a jiné povídky okořenil Antonín Jirotka nápadité detektivní zápletky suchým anglickým humorem. Podivné se zde naprosto samozřejmě prolíná s realitou, z pohledu Saturnina se obyčejné mění v to nejzajímavější.

 

 

 • Ivan Adamovič : Na konci apokalypsy

 

Ilustrace: Martin Zhouf

Počet stran: 592

Doporučená cena: 399 Kč

Vychází: 11/17/2014

 

Legendární povídky Ondřeje Neffa a Jaroslava Veise, které založily současnou podobu žánru. Vzestup kyberpunku v Čechách ve znamení Jiřího W. Procházky a záznam o jeho skonu z pera Jiřího Pavlovského. U nás dosud nepublikovaná exilová povídka Nikolaje Terleckého. Kulhánkovská vypalovačka od Štěpána Kopřivy a nelítostná military sci-fi populárního Miroslava Žambocha... a mnohem víc!

 

 

 • Luba Skořepová: Nejsem už holka

 

Počet stran: 240

Doporučená cena: 289 Kč

Vychází: 11/24/2014

 

Luba Skořepová je osobitá, nepřehlédnutelná, svérázná. I ve svých 91 letech stále hraje v divadle a natáčí filmy. Do jejího světa se vejde odhalování tajů přírody, astrologie, numerologie, zahrada a příroda, sběr léčivých bylin a polodrahokamů. Patří do něj i lásky, kolegové, kolegyně, přátelé a tajemství… Díky knize Luba Skořepová: Už nejsem holka máte možnost nahlédnout do jejího života i vy.

 

 

 • Stefan Ulrich : Čtyři roční období: Rok v Římě

 

Počet stran: 288

Doporučená cena: 269 Kč

 

Strávit celý rok ve Věčném městě, to je splněný sen. Jenže život v Římě přináší nejedno překvapení. Místo paláce čeká rodinu obyčejný dům s tuctem bytů, kde neteče teplá voda, nejde proud a všude leží souvislá vrstva prachu. A před sebou mají rok plný typického italského chaosu, ale také dobrosrdečnosti, ochoty pomoci, dobré nálady a nenapodobitelné italské schopnosti užívat si života plnými doušky.

 

 • Vilém Koubek : Korektor

 

Ilustrace: Jana Kilianová

Obor: Komiks

Počet stran: 112

Doporučená cena: 169 Kč

 

Důvěru v lidstvo dal do zastavárny a peníze za ni propil, ve znaku má škodolibost a sarkasmus je pro něj univerzální odpověď na všechno. Ano, to je cynický korektor, který své poznatky z opravování cizích paskvilů, rady i názory na život sděluje světu prostřednictvím stejnojmenného stripového komiksu. V bezmála sto padesáti stripech obsažených v knize vás rozebere, poučí i pobaví.

 

 

 • Vilém Koubek : Michal Tučný: zpráva o životě

 

Počet stran: 280

Doporučená cena: 299 Kč

Vychází: 11/17/2014

 

V knize Michal Tučný: zpráva o životě se dozvíte, kdo Michalovi Tučnému otevřel svět country hudby, jaké to bylo v muzikantských partách Greenhornů, Fešáků i Tučňáků, čím ho ranil jeho starší bratr, kdo byly jeho velké životní lásky nebo kde byl nejšťastnější.

 

 • Marc Levy : Druhá šance

 

Počet stran: 320

Doporučená cena: 299 Kč

 

Andrew Stilman, významný reportér New York Times, se právě oženil. Dne 9. července 2012 ráno běží podél řeky Hudson, když na něj najednou někdo zaútočí. Ucítí v zádech palčivou bolest a zhroutí se na zem. Když se probudí, píše se 7. květen 2012… Do svatby i do podivného útoku zbývají dva měsíce… Od tohoto okamžiku má šedesát dní na to, aby odhalil útočníka a zjistil jeho motiv, šedesát dní na to, aby zvrátil běh osudu.