Krásné křížovky. Tajemství přírodní kosmetiky.

27.04.2015 11:47

Zajímavé spojení švédských křížovek a příručky přírodní kosmetiky. Skvělý nápad na dvě knihy v jednom. Vyluštěné křížovky nemusíte házet do koše, ale knížku si můžete nechat.  Obsahuje totiž užitečné recepty na ošetřování obličeje z domácích surovin.

Rady na jednoduché a hlavně přírodní ošetření pleti najde každý. Ať už ho trápí pleť mastná či suchá, má problémy s akné nebo chce jen svému obličeji dodat vzpruhu v podobě domácí masky či peelingu. Autoři nezapomněli ani na část věnovanou očním partiím. K dokonalé pleti a očím patří i dokonalé vlasy. V knize najdete také pár užitečných rad, jak pečovat o vlasy. Mě osobně nejvíc zaujala část věnovaná lázním. Vždyť komu by se nelíbilo po těžkém dni spočinout v horké vaně. Pro relax si můžete dopřát olejovou nebo bylinkovou koupel. Připravit si můžete lázeň však také třeba z mléka, medu nebo dokonce i soli. 

Švédské křížovky jsou velmi oblíbené a proto není divu, že je kniha věnována právě tomuto tipu křížovek. Sama nejsem moc velký luštitel a proto jsem s některými měla velké problémy. Neznalost se dá však v dnešní době hravě napravit a neznámé výrazy najít na internetu. Ale to už není u křížovek ono. Každopádně pobaví nadšené a zkušené luštitele křížovek. V tajenkách se skrývají přísloví a citáty známých osobností. A kdyby luštitelé náhodou některou křížovku nevyluštili, nevadí. Na konci knihy najdou správné znění tajenek.

 

Recenze knihy Krásné křížovky : Praha, Fragment 2015. 

 

© jsyp 27. 4. 2015, KnihOko.cz www.knihoko.cz