Lenka Holas Kořínková: Moje Nejlepší Recepty

17.02.2015 13:32

To nejlepší od milé, skvělé a naprosto neopakovatelné Lenky Kořínkové – to je tato sbírka nejlepších receptů dělené stravy. Potěší všechny její příznivce především proto, že je prošpikovaná jen a pouze touto energií nabitou ženštinou. Někdo to miluje, jiný ne… Ale k jídlu se takový přístup hodí. Je vidět, že ona má jídlo opravdu ráda a umí si svět, alespoň ten v kuchyni a u stolu, náležitě užít. Navíc dělená strava se neustále těší obrovské popularitě, a to především proto, že dovoluje lidem jíst v podstatě všechno a to s vášní, láskou a lehkostí. Jen to musíme umět správně zkombinovat.

 

Takže, jedete-li „zvířátka“ nebo „kytičky“, je tato kniha tím nejlepším do vaší sbírky kuchařek. Přiznám se, že už řadu jejích knih znám, že s dělenou stravou mám spoustu zkušeností a mohu na ní pět chválu. A někdy také ne, protože jsou to pro mne odlehčovací chvíle a tento stravovací styl nemusí sednout úplně každému. Hlavně se tu každý hřích docela přísně trestá jojo efektem. Když však vydržíte zhruba rok, dá se potom celkem v klidu a štíhle přejít ke kombinované normální stravě. Každopádně si z dělené stravy a z receptů Lenky Kořínkové můžete odnést to nejdůležitější – vášeň!

A pak pocit z jídel, která jsou uvařena a připravena podle jejích pravidel. Je to pocit, který je naprosto úžasný a doslova návykový. Po takovém jídle nikdy nejste unaveni, naopak – plni energie. Jakoby tělo opravdu samo vědělo, že kombinovat mouku a maso není nic zdravého a zatěžuje to trávení.

Nabízí v této knize ty nejlepší recepty, ta nejefektnější jídla. No jen mě mrzí, že tam není víc obrázků, protože nejlépe se jí očima. Ovšem receptů je tu mnoho a jeden lepší než druhý. Samozřejmostí je úvod knihy, kde ve zkratce, velmi výstižně a po svém vysvětluje základy dělené stravy a zodpovídá ty nejzásadnější otázky. Pak už se do toho můžete pustit i bez znalosti jejích předchozích knih.

Receptová část je rozdělena na „chuťovky“, „polévky“, „zeleninová jídla a tofu“, „maso“, „sojové maso“, „omáčky“, „dezerty“ a „nápoje“. Malou ikonkou jsou vždycky recepty jednoduše rozděleny do rostlinných nebo živočišných skupin, takže si můžete rychle vyhledat právě tu skupinu, kterou potřebujete.

A vůbec, vůbec nemusíte dělit…

Tahle kuchařka, a dělená strava obecně, přináší netušené chuťové možnosti a rozšíří vaše obzory natolik, že si potom o nějakém knedlu zelu vepřu, nenecháte ani zdát. Protože nebude proč!

Mám kuchařky Lenky Kořínkové ráda, protože po nich sahám ve chvílích, kdy chci trochu zhubnout nebo si maximálně pochutnat. Zdá se, že tyto dvě touhy nejdou dohromady. Ale jdou! Věřte mi!

Lenka Kořínková napsala už řadu kuchařek na toto téma a všechny vynikají až nakažlivým optimismem, veselostí a rozpustilostí, se kterou se snaží barvitě popsat jakýkoliv recept. No… na závěr, posuďte sami:

Třeba tady, tvarohový pohár z tofu!

„Jestli vás název zmátl a máte pocit, že jsem si popletla skupiny, tak to je dobře. Ráda si s vámi takhle pohrávám. Ale vy, kteří S.P.L.K. (stravování podle Lenky Kořínkové) dobře znáte, víte, že když řeknu v kytičkové skupině tvaroh, myslím tím určitě tofu upravené dotvarohova. Přesně tak je to i v tomto receptu, a tak se pustíme do jeho přípravy. Tofu nakrájíte na menší kousky, dáte ho po částech do kuchyňského robotu – asi tak na čtyřikrát – vždycky jej rozmixujete, pomalu do něj přidáváte sojové

mléko, pozorujete, jak se z tofu začíná vytvářet vláčná tvarohová hmota, poté ji osladíte fruktózou nebo medem, znovu ji promixujete, a až máte pocit, že je z tofu opravdu vláčný tvarohový dezert, dobrota je hotová. Vlastně ne hotová, ale předpřipravená. Rozdělíte si ji celkem do tří misek, do jedné z misek přidáte rozmačkané čerstvé jahody a dobře je s tofu tvarohem promícháte. Všimli jste si, že vám zrůžověl? Do druhé misky vmícháte strouhaný kokos a také jen s tvarohem dobře promícháte, a máte čistě bílou tvarohovou hmotu. Do třetí misky vmícháte kakao, ať už zasyrova, nebo předem rozmíchané v trošce vlažného sójového mléka, a vznikl vám krásný hnědý tvarohový krém.

Připravíte si 4 oblíbené sklenice, každou z nich pomyslně rozdělíte na tři části, úplně na dno vlijete hnědý tvarohový krém, na něj potom růžový a na růžový bílý. Tříbarevný tvarohový dezert vypadá úžasně. Ozdobíte jej čerstvým ovocem, jakýmkoli, jaké máte rádi. Mně osobně chutnají s tímto krémem banány obalené v medu anebo také meruňky.

Jak banány v medu obalím? Prostě nakrájím několik banánových koleček a ta poleju medem tak, aby v něm byla všechna lehce ponořená. A pak je z něj lžičkou vyndám a posadím na vršek tvarohového poháru. Někdo jej má naopak rád s čerstvými vypeckovanými švestkami. Pravda, vypadá to hezky. Švestky pohár krásně rozsvítí modrou barvou.“

Kniha plná super receptů od autorky, který se rozhodně nebojí používat optimistická superlativa! Vydalo nakladatelství Eminent, 2014, www.eminent.cz

 

Recenze na knihu : Lenka Holas Kořínková: Moje Nejlepší Recepty, Praha, Eminent 2014.

 

© Renata Petříčková, www.KnihOko.cz, 17. 2. 2015


 

 

Diskusní téma: Lenka Holas Kořínková: Moje Nejlepší Recepty

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek