Listopadové novinky vydavatelského domu Albatros

07.11.2013 13:04

Petr Chudožilov Příliš mnoho andělů

Petr Chudožilov, povídkář, fejetonista, esejista a autor pohádek, jehož dílo bylo oceněno Čestnou listinou IBBY a prestižní Evropskou cenou za nejlepší německou pohádku, se vrací i k těm nejmladším českým čtenářům! Kniha fantaskních povídek pro děti vychází v překladu samotného autora po dvaceti letech od prvního vydání v německém jazyce. V případě vašeho zájmu Vám ráda zprostředkuji rozhovor s autorem.

 

Jiří Jílek :  Žítkovské čarování

kniha, která Vám dá nahlédnout do skutečného života žítkovských bohyň, do dnes již zaniklého fenoménu, jehož kořeny sahají do pradávné minulosti.

 

Záboj a Mlhoš: Ve službách Jana Husa

Netradiční zpracování českých dějin s nadsázkou glosuje události 15. století. – Autor knihy Pavel Koutský je zároveň režisérem animované komedie Husiti, natočené podle knihy, která přijde do kin už 7.11. Příběh boří hravě mýty o husitské éře, když na piedestal historie místo kazatele a vojevůdce staví dva neskutečné poplety, kteří se proti své vůli stali hrdiny své doby. Jen to nikdo neví. Mlhoš je nemajetný šlechtic a Záboj chudý odjakživa. V jedné pražské hospodě je svedla dohromady náhoda…