Martina Králíčková : Hubnutí bez diet a cvičení

26.04.2013 09:40

Kniha Martiny Králíčkové má atraktivní název a maloobchodní cenu, která vysoko převyšuje obvyklé ceny podobných knih. Člověk by se při pohledu na tuto kapesní brožovanou knihu jistě pomyslel, že je to konečně kniha, která mu opravdu pomůže. Proč jinak by byla tak drahá (349 Kč) a mluvilo by se o ní i v televizi?

Myslím si, že díky obsahu se o knize nemluví. Čtenář dychtící po nových osvědčených radách v ní najde jen všeobecně známé fráze Úspěch knihy Hubnutí bez diet a cvičení má úspěch jen proto, že je skvěle prezentovaná vynikajícím obchodníkem Ivo Tomanem,který se kromě jiného specializuje na marketing a  psychologii prodeje. Ústředním motivem celé knihy je vlastně stále se opakující známá mantra, že člověk, který chce zhubnout musí omezit příjem jídla. Co se týče sportovních aktivit, těm paní Králíčková moc velkou váhu při hubnutí nepřikládá. kdo hledá rady odborníka, bude také zklamán. Autorka není lékař ani odbík na výživu. V knize jsou jen její úvahy a doporučení vycházejícího jen z jejího přesvědčení.  Jedna část knihy však stojí za přečtení. Je to poslední kapitola s názvem Být štíhlý je zvyk aneb Vystupte z role tlouštíka ve které najdete rady jak motivovat sami sebe k hubnutí. Správná motivace a silná vůle je totiž základem úspěchu každého snažení.

Obsah knihy na mě působí jako nastavovaná kaše. Co mohla autorka knihy vyjádřit několika větami, natáhla do knihy s 9 kapitolami.

Recenze na knihu - Martina Králíčková : Hubnutí bez diet a cvičení, Taxus International, Praha 2013, 164 s.

© Jarmila Syptáková, 15. 5. 2013, KnihOko.cz