Medvídek Pú. Edice pro předškoláky

30.09.2013 14:07

Po nepříliš lichotivé recenzi na knížku o Medvídkovi Púovi z nakladatelství Egmont, Vám dnes představím další dvě knihy z dílny Disneyho.  Příběhy Medvídka Pú z edice Pro předškoláky mají úplně jinou úroveň. Oproti anonymní knize Něco se ztratilo mají dnešní recenzové knihy i svou autorku textu, kterou je Nancy Parent. Její vyprávění má hlavu i patu a je uzpůsobené dětskému vnímání světa. Krátké a jednoduché věty hojně prokládané přímou řečí jsou přesně tím, co děti rády poslouchají.

Medvídek Pú : Strom naprovo, strom nalevo

Příběh dětem ukazuje lásku k domovu a sděluje, že nejlépe je stejně doma. Hlavní hrdinkou knížky není tentokrát Medvídek Pú, ale Sova, které začalo zatékat do domečku. Sova se s pomocí kamarádů vydá hledat do lesa svůj nový domov. Při hledání narazí na nejrůznější stromy. Některý je příliš malý, další má úzký kmen, v jiném už někdo bydlí. Není vůbec jednoduché Sově nový domov pořídit. Celý den zvířátka hledají nový domov. Všechno je marné, Sově žádný domeček nevyhovuje. Když se blíží večer a zvířátka se chystají do svých příbytků, Sova uvidí svůj vysněný dům. Co na tom, že je to její starý domov. Je přesně takový jaký Sova hledala, musí se jen opravit. Zvířátka se domluví, že Sově s opravou pomůžou.

 

 

 

 

Medvídek Pú : Foukej, větře, foukej

Ideální knížka na podzimní čas, která dětem ukáže co všechno umí vítr.! Třeba může pokazit pouštění draků, když se rozhodne, že přestane foukat. Nebo může rozházet papíry, tak jak to udělal Sově když přišla domů a otevřela dveře. Průvan všechno rozházel. Vítr také žene lodičku na jezírku, shazuje prádlo sušící si na šnůře, roztáčí korouhvičku. Prostě si dělá co chce.

Povedená knižní edice Pro předškoláky

Musím napsat, že tyto knížky mne mile překvapily. Klasické a dětem velmi dobře známé ilustrace z dílny Walta Disneyho ve spojení s jednoduchým příběhem vypravovaným s lehkostí a nenásilným učením, je přesně to, co by knížky pro předškoláky měly mít. Snad jediné co bych edici vytkla, je nevhodně zvolený typ písma. Pro předškoláky bych zvolila klasické tištěné větší písmo.

 

Recenze na knihy : Medvídek Pú. Foukej, větře, foukej, Egmont, Praha 2013,

                                 Medvídek Pú. Strom napravo, strom nalevo, Egmont, Praha 2013.

 

Jarmila Syptáková, 30. 9. 2013, KnihOko.cz