Petr Fořt - Ivan Mach : Nevíte, co jíte.

22.10.2014 13:25

Kniha NEVÍTE? CO JÍTE autorské dvojice Petr Fořt - Ivan Mach nese úderný podnázev Jak Vás klame potravinářský průmysl.  Knihu vydalo v roce 2014  brněnské nakladatelství BizBooks ve společnosti Albatros media. Jak lze soudit podle podnázvu kontroverzní knihy nebude to zrovna příjemné čtení.

Autory knihy NEVÍTE? CO JÍTE jsou uznávaní odborníci RNDr. Petr Fořt, CSc. a Ing. Ivan Mach, CSc. Oba pánové se tématem zdravé výživy zabývají dlouhodobě profesionálně, takže můžeme věřit, že uváděné informace jsou pravdivé.

Autoři se svým čtenářům snaží pomoci k pochopení podstaty vlivu cukrů, tuků a soli na naše zdraví. Obrázek o škodlivosti či vhodnosti jednotlivých složek potravy si každý může udělat sám. Autoři nám v knize předkládají jak fakta, tak vyvrací dlouhodobě zažité mýty. Část každé kapitoly je také zaměřena na specifika dětské stravy, což jistě ocení rodiče malých dětí. "

 

  • Kniha je rozdělena do tří kapitol : 
  • Cukry
  • Tuky
  • Sůl                                                                                                                                                                         

První nese název Cukry. Čtenář se v kapitole dozví nejen o škodlivosti přemíru cukru a sacharidů v naší stravě, ale zabývá se také tématem hubnutí a stravováním diabetiků. Radost mi udělalo doporučení jíst ráno ovoce. Aniž bych knihu před tím četla, již dva měsíce chystám na ráno "ovocnou snídaně"a nemůžu si ji vynachválit. Druhá kapitola se podrobně zabývá tuky a vyvrací zažité mýty o škodlivosti tuků a pozitivních účincích nízkotučných diet. Autoři radí jak přidat do stravy zdravé tuky, varují před nezdravými ztuženými tuky, rehabilitují máslo i vejce. Mottem poslední kapitoly je "Sůl nad zlato? To už neplatí. V potravinách je NaCl tolik, že už nejde o to, zda solit, ale zda je vůbec nutné dosolovat". Dočtete se mimo jiné ve kterých potravinách je přemíra soli, jaké druhy soli se dají koupit, jak sůl ovlivňuje naše zdraví. Jak je to s jódem a fluorem ve stravě.

Není to prví kniha, kterou jsem četla od Petra Fořta. Před lety jsem podle jeho doporučení v knize Moderní výživa pro děti vařila první dceři a pokračuji v tom i nyní, u dalších dvou dcer. Poslouchat doporučení doktora Fořta se mi vyplatila. Máme zdravé děti, které téměř nestonají. Proto věřím, stejně jako oba pánové, že pro naše zdraví je správná skladba jídelníčku velmi podstatná. Publikaci Nevíte, co jíte proto doporučuji všem, kterým není jedno čím své tělo živí. Nestačí jen kupovat biopotraviny, důležitá je nejen kvalita potravin, ale také složení jídelníčku.

 

Recenze na knihu : Nevíte, co jíte.  Praha, Bizbooks 2014.

 

© Jarmila Syptáková, www.knihOko.cz, 6. 11. 2014