Podzimní knižní tipy pro rodiče

29.08.2014 14:28

V průběhu září 2014 vyjdou pro rodiče dětí v nakladatelském domě skupiny Albatros media zajímavé knižní tituly. Je opravdu z čeho vybírat.

 

K.I. Al-Ghani : Divoké zvíře

První pomoc při zvládání hněvu u dětí s Aspergerovým syndromem

 

Počet stran: 48

Doporučená cena: 249 Kč

Vychází: 15. září 2014

 

Kniha představuje jednu z funkčních technik práce s akutním výbuchem hněvu zejména u dětí s Aspergerovým syndromem. Depersonifikace hněvu jako „divokého zvířete“, které můžeme zkrotit, je způsob, jak dětem pomoct rozpoznat hněv a vnímat osvobozující oddělenost – já nejsem hněv. Tento přístup posiluje důvěru a motivovanost dětí s emocí hněvu pracovat. Příběh Tomáše, který zkrotil své „divoké zvíře“, přináší naději a jednu z možných cest ke šťastnějšímu životu dětí s Aspergerovým syndromem i jejich blízkých.

 

 

Elaine Mazlish, Adele Faber : Jak se stát rodičem, jakým jste vždy chtěli být

Rodičovský průvodce pro každou příležitost

 

 

Počet stran: 104

Doporučená cena: 149 Kč

Vychází: 22. září 2014

 

Další bestseller z pera autorek knihy Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly. Tyto celosvětově známé odbornice na komunikaci mezi dospělými a dětmi shrnuly své zkušenosti a rady do této knížky. Věnují se situacím a nárokům, jimž musejí rodiče čelit den co den. Naučíte se, jak se vypořádat se silnými emocemi svých dětí, stanovit pevné hranice, a přesto si zachovat přátelský vztah, vyjadřovat své pocity vzteku, a přitom neublížit, získat spolupráci svých dětí, v klidu řešit rodinné konflikty…

 

                                         

Miloslav Hubatka : Úspěšní vychovávají své děti jinak

 

Počet stran: 248

Doporučená cena: 299 Kč

Vychází: vychází 22. září 2014

 

Kniha pro rodiče i pedagogy nabízí hlavní a klíčové zákonitosti a principy, které jsou pro výchovu a vzdělání úspěšného člověka nezbytné. Popisuje výchovu k úspěchu jako cílený, propracovaný a plánovaný proces, jako cílevědomou činnost. Seznámí vás s výchovnými zásadami, s pentagramem osobního rozvoje, s kompasem i algoritmem úspěšné výchovy.

 

Největší kniha nápadů pro děti 6-10 let

 

Počet stran: 192

Doporučená cena: 349 Kč

Vychází: 1. září 2014

 

Báječná publikace pro všechny tvořivce a tvořilky obsahuje přes 200 nápadů, které lze snadno realizovat doma, ve škole nebo v kroužcích. Všechna dílka v knize můžete vyrobit bez toho, abyste museli nakupovat drahé pomůcky a materiály. Většinou jde o materiál, který najdete doma nebo v přírodě - lepenka, plsť, papír... S pomocí šablon a jasných návodů si všechny projekty vyrobí úplně každý, kdo má jen trochu chuť tvořit pro sebe nebo své blízké a kamarády. Kniha je rozdělena do 5 kapitol podle různých témat.