Prosincové lahůdky pro děti z nakladatelského domu Albatros media

03.12.2014 21:25

Na co se můžete těšit v knihkupectví v prosinci? Nabídka je opět velmi lákavá, knížky zajímavé.

  • Svět poté Susan Ee

Pro čtenáře od 12 let Počet stran: 320 Doporučená cena: 299 Kč

V prvním dílu světového bestselleru Pád andělů jsme sledovali osud dívky Penryn a její rodiny poté, co na zem sestoupili andělé apokalypsy a uvrhli celý svět do chaosu. Pro všechny lidské bytosti nastal Svět poté. Nikomu se nedá věřit, každý musí spoléhat jen sám na sebe.

 

  • Humory Josef Lada

Pro čtenáře od 14 let Počet stran: 104 Doporučená cena: 799 Kč

Ladovo dílo je tvořeno třemi základními pilíři – malbou, ilustrací a kresleným humorem. Protože se v Památníku národního písemnictví uchovala unikátní kolekce originálů Ladových prací pro týdeník Humoristické listy, připravilo z nich nakladatelství Plus už druhý knižní výběr. Po publikaci Nezbedné komiksy, v níž čtenářům představilo umělcovy rané obrázkové seriály, nyní přichází se souborem Humory, ve kterém jsou zastoupeny jeho kreslené anekdoty publikované v letech 1911 až 1916.

 

  • Dětský metr: Veselí kamarádi

Adolf Dudek

 

Obor: Leporela

Pro čtenáře od 1 let

Počet stran: 12

Doporučená cena: 99 Kč

 

Zažijte se svými dětmi radost a vzrušení při měření každého nového centimetru, o který Vaše dítě zase povyrostlo. Leporelový metr má více jak 150 cm a doplňují jej krásné ilustrace se zvířátky, takže kromě praktické pomůcky získáte i veselou dekoraci do dětského pokojíčku. Díky malému kruhovému výseku se dá snadno pověsit na zeď.

 

  • Dětský metr: Zvířátka

Adolf Dudek

 

Pro čtenáře od 1 let

Počet stran: 12

Doporučená cena: 99 Kč

 

Zažijte se svými dětmi radost a vzrušení při měření každého nového centimetru, o který vaše dítě zase povyrostlo. Leporelový metr má více jak 150 cm a doplňují jej krásné ilustrace se zvířátky, takže kromě praktické pomůcky získáte i veselou dekoraci do dětského pokojíčku. Díky malému kruhovému výseku se dá snadno pověsit na zeď.

 

  • Co by sis přál

Jiří Kolář, Petr Šrámek

 

Ilustrace: David Böhm

Pro čtenáře od 8 let

Počet stran: 80

Doporučená cena: 249 Kč

 

K 100. výročí narození Jiřího Koláře vydává Albatros třetí svazek edice Stoletý kalendář. Výbor Co by sis přál sestavil Petr Šrámek a kromě dětských knih Jiřího Koláře si vzal k ruce i sbírku z konce šedesátých let Návod k upotřebení nebo básnický deník z posledních let života Záznamy.

 

Vychází poslední dvě knihy ze Zlatého tuctu Albatrosu https://www.albatrosmedia.cz/albatros-vyda-jedinecnou-kolekci-detskych-knih.html

 

  • Luisa a Lotka Erich Kästner

 

Ilustrace: Eva Mastníková Pro čtenáře od 8 let Počet stran: 112 Doporučená cena: 179 Kč

Veselý, nevšední příběh dvou devítiletých děvčat, která se náhodně poznají o prázdninách na táboře. Zjistí, že jsou vlastně sestry-dvojčata, která žila po rozvodu rodičů odděleně v jiných městech. Zprvu jsou na sebe naštvané a uražené, ale brzy se skamarádí a spiklenecky se dohodnou na tajné záměně, a tím způsobí nejednu spletitou i humornou situaci. „Copánky a kudrny“ se prostě rozhodly vzít osud do svých rukou!

 

  • Pohádky Božena Němcová

Ilustrace: Václav Kabát Pro čtenáře od 6 let Počet stran: 200 Doporučená cena: 299 Kč

Krásná knížka největší české pohádkářky Boženy Němcové přináší devatenáct známých i méně známých vyprávění. Vedle klasických pohádek, jako jsou Princ Bajaja nebo O princezně se zlatou hvězdou na čele, se představují báchorky, jako např. O labuti nebo Vodní paní. Vyprávěcí umění Boženy Němcové umocňují nově ilustrace Václava Kabáta.

 

  • Pod palbou

Přežil jsem Pearl Harbor, 1941

Lauren Tarhisová

 

Ilustrace: Scott Dawson

Obor: Beletrie pro děti

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 112

Doporučená cena: 149 Kč

 

Od okamžiku, kdy se Danny se svou maminkou přestěhovali na Havaj, plánuje Danny návrat. Nemá obavy ani ze zločinců, ani z temných uliček. A necouvne ani před tím, aby jako černý pasažér pronikl na nejbližší loď, která odplouvá z Pearl Harboru. Ale onoho rána se nebe zaplní stíhačkami. Bomby buší do přístavu, na pláže dopadá déšť kulek. Danny je v šoku – a poprvé se také skutečně bojí. Je to tvrdý městský kluk. Dokáže ale přežít tento den, který se neslavně zapíše do historie?

 

  • Přes palubu

Přežil jsem potopení Titaniku, 1912

Lauren Tarhisová

 

Ilustrace: Scott Dawson

Obor: Beletrie pro děti

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 112

Doporučená cena: 149 Kč

 

George musí být ten nejšťastnější kluk na světě. Spolu se svou sestřičkou Phoebe a tetičkou se plaví na Titanicu, největší lodi, jaká kdy byla postavena. George si nemůže pomoci a prozkoumá každý centimetr této úžasné lodi, i když ho to přivádí do problémů. A pak se stane nemožné – Titanic narazí do ledovce a dovnitř se dostane voda. George se ocitne sám plný obav na palubě potápějící se lodi. Předtím se vždy dokázal z problémů nějak dostat, ale jak se dostane odsud?¨

 

  • Objevujeme města

Jak funguje doprava, rozvodné sítě, osvětlení, zásobování, fifi nancování, městská samospráva

Kathleen M. Reilly

 

Pro čtenáře od 7 let

Počet stran: 128

Doporučená cena: 199 Kč

 

V této knížce zjistíte, jak města vznikala, jak se rozrůstala a jak vypadá jejich budoucnost. Při pohledu zblízka také objevíte, jak fungují všechny ty různé složité součásti města, jako je třeba vodovodní systém, rozvod elektřiny nebo doprava. Podle návodu si zkusíte vyrobit např. 3D model města, maketu rozvodné sítě, starověký akvadukt nebo modelový průřez podzemního systému (telefonní kabel, elektrický kabel, vodovodní kabel, plynové potrubí, odvod dešťové vody, metro, kanalizace, vodovodní síť)