První knižní novinky pro děti roku 2014

14.01.2014 09:36

Albatros Media přichází v lednu 2014 přichází s báječným čtením pro děti. S nabídky si vybere jistě každý!

 

 

 

Poslední drakobijce

Jasper Fforde

Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 240 Doporučená cena: 249 Kč Vychází : 1/20/2014

Kde jsou ty časy, kdy bylo kouzelnictví nepostradatelné? Dalo se s ním zachránit království, prošťouchnout ucpaný odpad a obstaralo spoustu dalších užitečných věcí. Jenže jeho význam upadá. Instalatér je lacinější než kouzelník a na létajících kobercích se rozváží pizza. Patnáctiletá Jennifer Strangeová řídí kouzelnickou agenturu Kazam, která se v těžké situaci tak tak probíjí...

První kniha humorné fantasy série, která kombinuje prvky tradiční fantasy s humorem a nadsázkou, to vše v prostředí moderního světa.

 

 

Klářina dobrodružná výprava

Pia Hagmarová

Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 128 Doporučená cena: 189 Kč Vychází : 1/13/2014

Jsou prázdniny a Klára s Lisou se rozhodnou, že vyrazí na koních na výlet a přespí pod stanem. Brzy se ukáže, že je čeká pár pořádně vzrušujících dní. Nejenže potkají dva zloděje na útěku, ale strhne se bouřka a hromobití vyplaší poníka Stara, který uteče neznámo kam. Podaří se ho dívkám najít? A podívá se Lisa někdy na vysněný koňácký tábor?

 

Průvodce ztracených

Ilka Pacovská

Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 368 Doporučená cena: 249 Kč Vychází : 1/13/2014

Vedle starých známých – Hanky, Rafana a Sváti – nás nový příběh seznámí s Tulianem, Silmurem nebo mágem Artitanem. Tentokrát nás děj zavede hlavně do školy v Airbowanu, která se nachází v nevlídné krajině na pomezí mezi životem a smrtí. Vládnou zde harpyje, jež jsou také učitelkami Toma a Sama. Druhá – zcela nová oblast, kam se dostaneme – je Jižní kontinent a hrad Belistoun s okolím.

 

 

Tajemná loď

Enid Blytonová

Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 208 Doporučená cena: 189 Kč Vychází : 1/20/2014

Výletní plavba na lodi Viking Star kolem řeckých ostrovů, nejsou to báječné prázniny? Ale co když se změní v divokou honbu za pokladem se zločinci v patách, kteří se stejně jako naše čtyřka pídí po skrytém pokladu? Dokonce neváhají koupit celý ostrov, když tuší, že je tam ukrytý!

 

Balada o zlomeném nosu

Arne Svingen

Ilustrace: Petr Morkes Pro čtenáře od 9 let Počet stran: 216 Doporučená cena: 199 Kč Vychází : 1/27/2014

Bartovi bude brzo třináct. Trochu boxuje, ale vždycky dostane na budku. Bydlí jen s mámou, nemají moc peněz a Bart se trochu stydí za to, že žijí v domě plném nepořádku a pochybných existencí. A stydí se taky za to, co ho na světě nejvíc baví - operní zpěv. Dokáže zpívat, jen když je sám, zavřený na záchodě. Jenže to vypadá, že bude muset zazpívat na školní akademii. Jak tohle jenom dopadne?

 

O kometě Bětě

Petr Mrázek

lustrace: Zdeňka Krejčová Pro čtenáře od 8 let Počet stran: 104 Doporučená cena: 189 Kč Vychází : 1/27/2014

Osm pohádkových příběhů o rozpustilé vesmírné tulačce - kometě Bětě. Kometa se na svých vesmírných výpravách setká s bílým trpaslíkem, prožije dobrodružství v souhvězdí Labutě a Hydry a vyhraje dort z Polárky na velkém vesmírném bále. Děti se dozvědí, proč kometu Bětu trápilo, že má jen jeden ohon a ne tři, a co kvůli tomu musela Bětapodstoupit, aby se jí ostatní komety nesmály.

 

Čarodějnice školou povinné 5

Jill Murphyová

Pro čtenáře od 6 let Počet stran: 168 Doporučená cena: 149 Kč Vychází : 1/27/2014

Nový školní rok na Akademii slečny Krákavé začal poměrně slibně, neboť Mildred elegantně přistála na školním dvoře, protože o prázdninách absolvovala kurz létání na koštěti, ale dál už to šlo z kopce. Nejprve kvůli neobratné manipulaci s kulmou a následnému „odbornému“ zásahu škodolibé Ethel Svatouškové přišla o své krásné dlouhé vlasy a pak už se zase začne vršit problém za problémem…

 

Leonardo 8 - Prostě geniální

Bob de Groot

Ilustrace: Turk Pro čtenáře od 8 let Počet stran: 48 Doporučená cena: 149 Kč Vychází : 1/27/2014

Komiks Leonardo patří k nejúspěšnějším francouzským komiksům vůbec. Bláznivý vynálezce a jeho oddaný sluha tropí neuvěřitelné a ztřeštěné kousky více než čtyřicet let a je obdivuhodné, že autorská dvojice Turk a de Groot mají stále nové nápady a neopakují se. Nakladatelství CooBoo vydává Leonarda v chronologii tak, jak vycházel ve Francii.