Sandra Ingerman, Hank Wesselman: Probuzení do duchovního světa

29.08.2014 12:59

Kolik je v České republice knih o šamanismu? A sáhli byste po nějaké dobrovolně? I bez prvotního zájmu o tuto tématiku? Možná ne, ale Probuzení do duchovního světa je čtenářskou i duchovní zkušeností, která rozhodně stojí za to. Snad by i měla patřit k základnímu vzdělání. Šamanství je totiž příliš prodáváno jako trhák, degradováno do zkouřených vlasatých individuí nebo kdejakých pofiderních esoteriků, kteří se pasují na něco víc, než jen pouhý člověk.

Zapomeňte na všechno, co dosud o šamanství víte!

Tato kniha je pokorná, něžná a plná lidského pochopení. Jde až do historie, kde se dívá na samé kořeny spojení lidí a zvířat, lidí a přírody. Také přírodních jevů a zákonitě tak dochází k závěru, že dodnes jsme s tím vším spjati v nerozlučném poutu. Stále nás ovlivňuje měsíční svit, fáze měsíce a roční období. Ale není to jako podle učebnice, každý jsme jiný a někdo má hodně energie v zimě, jiný v létě. Někoho nabíjí úplněk a jiného zcela zbavuje sil a uvrhuje ho do deprese.

Dojemná je část o smrti a přechodu na druhou stranu břehu… Dojemné je, jak naučit děti znovu se spojit se svým vnitřním zvířecím průvodcem… Kniha je úžasná v tom, že naprosto nenásilně nabízí cestu, po které se můžete zkusmo vydat a uvidíte, co na ní najdete. Rozhodně se nevrátíte s prázdnou, protože minimálně cvičení, která tu jsou, dokáží rozjitřit lidskou mysl a i ten nejuzavřenější mozek a duši pootevřou, aby se odhalilo něco z vašich vnitřních pokladů.

A navíc, bonus: hudební nahrávka!

Na stránkách Synergie najdete nahrávky, které jsou určeny k této knize. Viz informace na stránkách:

Knihu Probuzení do duchovního světa doprovází čtyři hudební nahrávky, které můžete použít pro cvičení šamanské cesty. První nahrávka je pět minut dlouhá a je na ní nahráno chřestění a hvízdání. Tyto zvuky vám umožní připravit se na cestu, několikrát se zhluboka nadechnout, stanovit si záměr, se kterým se na ni chcete vydat, a poděkovat pomocným duchům za jejich asistenci.

Na druhé nahrávce je zachyceno patnáct minut bubnování a chřestění. Třetí nahrávka obsahuje patnáctiminutovou sekvenci monotónních rytmů, kde uslyšíte také brazilský strunný nástroj berimbau, různá chřestidla a australská perkusní dřívka. Tato nahrávka obsahuje rovněž pravidelný rytmický beat. Na čtvrté nahrávce naleznete záznam dlouhý dvacet pět minut, na němž bubnují tři bubeníci zároveň.

Vyberu z této knihy jedno cvičení, kterých tu najdete samozřejmě více. Některá jsou čistě reálná, jiná zavání stavem, kdy opravdu musíte být trochu v transu a mimo úplně tvrdou realitu. V naprostém uvolnění.

Ale tohle je zajímavé:

„José Stevens nám radí, abychom se v době, kdy jsme vzhůru, pokusili kolem sebe rozhlédnout a vše vidět jako symbol ze snu. Máme si neustále připomínat, že to, co obvykle považujeme za realitu, je ve skutečnosti úžasně podrobný sen, který se nám zdá pevný. Zkuste si uvědomit, že sníte sami o sobě, a že všechny vjemy zprostředkované vašimi pěti smysly jsou vlastně halucinace pocházející ze snového stavu, v němž se právě nacházíte. Toto cvičení je zábavné, plně nás zaměstná, ale začne nám také ukazovat konkrétní a reaktivní povahu našeho fungování v tomto světě. Staneme se díky němu lepšími kormidelníky svého vlastního života, protože , z pohledu šamana, vlastně jen stále sníme.

Čím častěji budete toto cvičení provádět, tím více síly vám dá. Proniknete neuvěřitelně hluboko do běžných denních činností, pochopíte obavy a starosti a spatříte i velká témata svého života. A co je ještě důležitější, začnete nalézat i řešení mnoha věcí, jež vás dříve vyváděly z míry. Již prostá změna perspektivy vám umožní proměnit mnoho vašich vzorců tak, aby vám přinesly prospěch.“

Autory této knihy je dvojice Sandra Ingerman a Hank Wesselman

Sandra Ingerman psychoterapeutka, která na svých seminářích kromě šamanismu vyučuje také způsoby, jak odvrátit znečištění životního prostředí všude na světě. Je oceňovaná pro svou schopnost propojovat starodávné šamanské praktiky s moderní kulturou. Napsala mimo jiné knihy Shamanic Journeying, Soul Retrieval, Medicine for the Earth a další. Žije v Novém Mexiku.

Hank Wesselman, Ph.D. paleonantropolog a učitel šamanismu, který jako výzkumník spolupracoval s dalšími vynikajícími antropology na odhalování tajemství počátků lidského osídlení v Africe. Je autorem knih Spiritwalker, Medicinmaker, Visionseeker, Journey to the Sacred Garden a Spirit Medicine. Žije na Havaji.

 

Recenze na knihu Ingerman, Sandra - Wesselman : Probuzení do duchovního světa. Praha, Synergie Publishing SE, 2014.


    www.synergiepublishing.com

 

© Renata Petříčková, www.petrickova.cz , 28. 8. 2014 KnihOko.cz