Veronika Kašáková : Začalo se mi dařit až tehdy, když jsem přestala toužit být slavná a úspěšná

12.03.2015 11:22

Foto Nikol BílkováFinalistka České Miss 2014, modelka, spisovatelka, tvář soutěže Czech Miss Press, patronka fondu ohrožených dětí – tím vším se stala za poslední rok Veronika Kašáková.  Veronika neměla jednoduché dětství, dospívání ani vstup do dospělosti. Rodiče jí nedrželi za ručičku. Ve čtyřech letech jí spolu s bratrem nechali vyrůstat v dětském domově. Je obdivuhodné, jak se dokázala s tímto handicapem vyrovnat.  Svůj nelehký start do života zmapovala v autobiografické knize, ve které čtenářům odhaluje všechny své bolesti.

Nedávno vyšla Vaše Zpověď s podtitulem Z děcáku až na přehlídková mola. Knížka se ihned dostala na první místa v žebříčku nejprodávanějších knih u nás. Co říkáte takovému úspěchu?

Vnímám jako největší úspěch, že pomáhá tam kde má. Zpětná vazba jakou mám, je pro mě neuvěřitelná. Lidé si uvědomují, jak je důležitá láska, pokora, vděčnost. Píšou mi a já sama pociťuji, jakou lásku mi prostřednictví slov dávají. Jsem neskutečné šťastná a dojatá. Děkuji všem!

 

Foto : Nikol Bílková

Bude Vás to motivovat ke psaní dalších knížek? Stanete se profesionální spisovatelkou?

To zní moc krásně, ale ještě velmi troufale. Má kniha není literární dílo, je to deník jedné cácorky. Ráda bych psala, a pokud by to pomáhalo, tak to má smysl. Budu se moc snažit.  

 

Deník se však povedl.  O čem budete psát teď?

Můj deník jednoduše pokračuje dál, píši stále o svých pocitech, pomáhá i mě samotné se ze svých pocitů vypsat. Zvažuji, ale že napíši příběhy lidí kolem sebe. Je to ale ještě v počátcích a spíše v mých myšlenkách.  Uvidíme, co nám život přinese. Věřím, že vesmír se o vše postará:-).

 

Při čtení některých zvlášť smutných pasáží mě mrazilo. Smekám před Vaší odvahou jít s takto odhalenou „kůží“ na trh.  Bylo pro Vás psaní knížky způsobem jak se vyrovnat s tím, že jste své dětství prožila v dětském domově?

Bylo to velmi složité a mnohokrát bolestivé. Váhala jsem, zda se takto odhalit, ale chtěla jsem být opravdová, bolavá, ale statečná. Taková jaká pravě jsem. Chtěla jsem, aby mě čtenář poznal a aby mi věřil. Krutá daň za to, že jsem teď o to více zranitelná za to stojí!  Ten příběh pomáhá! 

 

Setkala jste se s tím, že by někdo Vaší upřímnosti zneužil?                

Zneužil? To doufám, že ne a jestli ano, snažím se vyhnout takovým informacím, bolely by mě. Snažím se soustředit jenom na to pozitivní. Víte, je opravdu důležitá podpora v době neúspěchu, než podpora po tom co jste uspěli.  Lidé co se snaží takové příběhy zneužít, mají občas sami velké bolístky a prostřednictvím nás je vidí. Prožívají smutky, nejdůležitější je v tomhle okamžiku láska.

 

Podělíte se s námi o nějaký konkrétní příběh, kdy Vaše knížka čtenáře motivovala?Foto Nikola Bílková

 Motivovala? Bože děkuji. Dostala jsem tolik dopisů o tom, jak má kniha pomohla. Vděčnost nelze slovy vyjádřit. Jsem za každého mého čtenáře nesmírně šťastná, a pokud ten člověk má otevřené srdce, při čtení knihy se rozněžní vůči okolí ještě víc, jsem šťastná! Děkuji!

 

Co na Vaši knihu říká Vaše rodina?

Zatím jen kladné ohlasy. Jsem moc šťastná. Ne všichni ji ale četli. Uvidíme.  

 

Nejspíš je to i pro Vaši rodinu velmi bolestné. Dejte jim čas. Teď jsou na Vás určitě hrdí.  Možná, že kdybyste vyrůstala ve své původní rodině, nešla byste tak cílevědomě za svým cílem. Co Vás naučil pobyt v dětském domově?

Být silná, mít ostré lokty a víru v sebe! Jsem bojovnice už za nás děti! Fandím všem, co se nevzdávají! Vždycky mě vyhazovali dveřmi a já se vrátila oknem.  

 

Co pro Vás znamenají knížky a jaké knížky jsou vaše nejoblíbenější?

Miluju je, změnily mi život. Miluju jejich vůně a to, jak u čtení je fantazie neomezená. Mými milovanými autory jsou Dale Carnegie, Joe Vitale, Louise L. Hay, Miguel Ruiz, Osho, Perre Franckh.

 

Uvádíte knížky o osobním rozvoji. Myslím, že sama jste důkazem toho, že pozitivní myšlení pomáhá plnit tajné sny i malá přání.  Co jste si přála jako malá holka? Splnilo se Vám to?

Jako malá holka jsem vždycky chtěla být princezna jako Diana z Walesu a to se mi splnilo. V očích mého partnera jsem princezna :-) 

Děkuji Vám a Objímám Vás :-) 

 

Já děkuji Veronice Kašákové za úžasně emotivní povídání. Je nabitá pozitivní energií. Optimismus sálá z každého jejího slova. Moc jí přeju, ať se jí daří i nadále a zůstane taková jaká je. 

 

© Jarmila Syptáková, 10. 3. 2015, KnihOko.cz

 

Články související s autorem Veronika Kašáková


 

 

Diskusní téma: Veronika Kašáková : Začalo se mi dařit až tehdy, když jsme přestala toužit být slavná a úspěšná

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek