William Sitwell: Dějiny jídla ve 100 receptech

25.04.2015 14:42

Když úplně pominu detailním, strhujícím způsobem zpracovanou historii lidstva z hlediska jídla, nesu si z této knihy ještě zrnitá slova autora, který děkuje všem kolem sebe, především své rodině, protože než tuto knihu, ba až encyklopedii vyplodil, stálo to jeho ženu mnoho promarněných víkendů, kdy jen rozcuchaný, hladový a mrzutý vycházel ze své pracovny pro kus něčeho k snědku. Víc nic. Tak přesně tak si představuji, že pracoval. Protože dílo, které za ním zůstalo, se dá bez zbytečných příkras nazvat šperkem mezi kuchařkami a šperkem mezi historickými knihami.

 

Bravurně zpracoval historii přípravy jídel už od obyčejných obilných placek pečených na plameni, až po nejdelikátnější a nejsložitější pokrmy, jež jsou už spíše uměleckými díly jak pro oko, tak i pro mlsný jazýček. I čtenářsky a literárně je tato kniha neskutečně vymazleným textem. Posuďte sami, sice teď na chvilku zabrousíme do temnějších dob kulinárního umění, ale já si třeba myslím, že právě takovéto „úlety“, kromě dob válečných, jsou tím, co dodnes šramotí pověst britské kuchyně.

No a aby to nebylo jen o dobrotách, budiž ukázkou něco, co vzbuzuje opačné pocity, ale s jakou grácií a humorem to autor pojal!!! Och!

„… Pokud jde o její skvělé menu, jehož ústředním bodem je fondue, mnozí citlivější gurmáni ať teď raději dál nečtou. Jako předkrm nabízí „Ďábelský šunkový tácek“ neboli šunkovou pastu z plechovky (shodou okolností  zdobenou obrázkem malého červeného čerta), smíchanou s kysanou smetanou, křenem a pepřovou  omáčkou. Podává se v míse, kolem se dají slané krekry, řapíky celeru a jablka nakrájená na měsíčky, které si hosté v pastě namáčejí.

Dalším chodem bylo méně hrozné fondue, a pak následovala „Míchaná zelenina“ – vychlazený špenát, zelený salát, ředkvičky a kupovaný salátový dresink. Nakonec přišel „Datlový koláč se zmrzlinou“, upečený z margarínu a směsi na datlové tyčinky a doplněný máslovo-pekanovou zmrzlinou. V té chvíli, předpokládám, už nastalé orgie odvedly pozornost od jakýchkoliv kulinárních nedostatků.

Tohle improvizované, sexy a komické jídlo pochází původně z Alp, kde se odehrává i děj slavného filmového muzikálu „Za zvuků hudby“, kterému bylo v roce 1970 právě pět let, ale jeho vliv stále přetrvával. V roce 1967 vznikla v suterénu londýnského domu v Westbourne Park Road restaurace Tiroler Hut, jakási pocta rakouským horským boudám, jež stále prosperuje. A také fondue neustále vyhrožuje, že se vrátí, téměř stejně neústupně jako zvonáče, dlouhé kalhotové sukně s vysokým pasem a krabí koktejl….“

Na začátku každé kapitoly je recept, který zahýbal dějinami. Který charakterizuje určité období nebo stál u zrodu nějakého nového směru. Historií defilovalo množství restaurací, které měly někdy jepičí život a jindy si věhlas zachovaly dodnes, mnoho kuchařů a kuchařek pozitivně ovlivnilo myšlení a smýšlení lidí o jídle. A čím dál víc máte oprávněný pocit, že právě těm lidem a historickým milníkům, jež William Sitwell posbíral do této vzácné knihy, jsme dnes ve vaření tam, kde jsme.

Musím říci, že  Dějiny jídla ve 100 receptech je kniha, kterou mám velkou chuť si postavit na poličku a mít ji na ozdobu. Protože je úžasná, staromilská, lehce staromódní a britská!  Chvála překladatelům, že zachovali britský humor a pel celé knihy tak může jiskřit v celé své staroanglické kráse i prudké modernosti a lahodnosti. Chvála nakladatelství Argo, že dokázalo knize vtisknout to samé i fyzicky. Knížka vypadá jako ta, která v knihovně překoná věky. Žádná prudká moderna a divoké obrázky, ale pěkně to, co jsme milovali na kuchařkách našich babiček. Pečlivost, preciznost a láska k písmenkům, historii a … jídlu.

O autorovi:

William Sitwell

Svůj profesní život zahájil jako novinář. V roce 1999 začal pracovat v časopise Waitrose Food Illustrated a brzy byl v gastronomickém světě známou osobností.  V roce 2002 se stal editorem a získal řadu cen za své články, příběhy, design a fotografie (včetně cen „Editor roku“ v roce 2005). Svůj čas dělí mezi práci v časopise, který se dnes jmenuje Waitrose Kitchen, a psaní o jídle pro další časopisy a noviny, je k vidění  i na televizních obrazovkách, kde se objevuje v nejrůznějších pořadech jako foodkritik a moderátor. Ve volném čase pěstuje zeleninu, vaří a vyrábí cider ve svém domě v Northamponshire, kde žije se svou ženou Laurou (které také tuto úžasnou knihu věnoval) a s dětmi Alicí a Albertem. Toto je jeho první kniha.

Recenze na  knihu Sitwell, William : Dějiny jídla ve 100 receptech. Praha, Argo 2014.


© Renata Petříčková, www.petrickova.cz , 25. 4. 2015 KnihOko.cz
 

 

Vydalo nakladatelství Argo, 2014, www.argo.cz, vydání první